Camair-co Uçak Bileti

Camair-co

En uygun Camair-co uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Camair-co Camair-co Hakkında

Kamerun ulusal şirketi Camair-co, 11 Eylül 2006 tarihli bir başkanlık kararnamesinin ardından kuruldu. Kamerun Havayolları’ndan devralınan varlıklardan yararlandı. Douala ve Paris arasındaki uluslararası uçuşu 28 Mart 2011’de gerçekleşti ve bu uçuş faaliyetinin resmi başlangıcı oldu.

Değerlerine sadık kalmak ve kendisi için belirlediği hedeflere ulaşmak için Camair-Co, rezervasyonları yönetmek, teknik bakım veya uçuk içi servis için Amadeus veya Lufthansa Technic gibi tanınmış şirketlerle ortaklıklar kurmuştur. Hala çok genç olan Camair-Co şirketi, uçuş noktalarını Batı ve Orta Afrika’ya doğru genişleterek gelişimini sürdürüyor. Ancak 2016 yılında, Amerikan firması Boeing Consulting, şirketin finansal zorluklarla yüzleşebilmesi için bir kurtarma planı önerdi. Ancak bu plan asla uygulanmayacaktır. Camair-Co’nun bugüne kadar Boeing ve Bombardier Q400 tipi filosunda 4 uçak bulunuyor.

Camair-co Merkez Havalimanı

Douala Uluslararası Havaalanı (DLA / FKKD)

Camair-co Uçuş Sınıfları

Uçakta Camair-co’nun iki sınıfı vardır: Bunlar 120 cm aralıklı koltuklu Ekonomi sınıfı ve daha geniş, çağdaş renklerde koltuklara sahip ve 132 cm aralıklı Business sınıfı. İç hat uçuşlarının yanı sıra N’djaména’ya uçuşlar için yolculara atıştırmalık (sandviç, içecek vb.) ikram edilmektedir. Şirket, uluslararası uçuşlar için uçuş noktasına göre değişen eksiksiz ve çeşitli menüler sunmaktadır. Vejetaryen ve diyet menüleri hatta bebek yemekleri de talep edilebilir.


4 uluslararası destinasyona ve 7 ulusal destinasyona hizmet vermektedir.  İç hatlarda Bafoussam, Bamenda, Douala, Garoua, Maroua, Ngaoundéré, Yaoundé şehirlerine uçmaktadır. Havayolu dış hatlarda ise N’Djamena (Çad), Libreville (Gabon), Cotonou (Benin), Abidjan (Fildişi Sahili) destinasyonlarına uçuş yapmaktadır.

Camair-co Check-in

Online Check-in

Havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. Camair-co’nun check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

WEBSITESI

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Camair-co web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Camair-co Bagaj Kuralları

Camair-co ile seyahatinizde uymanız gereken bagaj kuralları bulunmaktadır. Genel olarak kabinde ve bagaj bölümünde taşıyacağınız eşyalar için belli ağırlık ve boyut sınırlamaları ile karşılaşılmaktadır.

Uçak biletini satın alırken havayolu ve seyahat acentesi web sitesinde bagaj hakkı ile ilgili geçen kısımları dikkatlice okuyunuz.

Ayrıca spor ekipmanları, müzik aletleri, kayak malzemeleri için mutlaka Camair-co ile görüşünüz.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Camair-co Koltuk seçimi

Camair-co ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Camair-co Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Star Awards Sadakat Programı

Sık sık Camair-co ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Camair-co Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Camair-co Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Camair-co sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Camair-co Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Camair-co ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Camair-co Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Camair-co bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Camair-co
IATA ICAO Çağrı Kodu
QC CRC CAMAIRCO

Kuruluş: 2006
Havalimanı Yeri:Kamerun
Hubları: DLA
Sahibi: Devlete ait
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Star Awards
Şirket Sloganı: L’étoile du Cameroun (The Star of Cameroon)

Uçak Sayısı: 4
Uçtuğu Destinasyon:  11
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 13.9
Uçak Tipi: Boeing, De Havilland Canada
Uçak Detayı: Boeing 737-700, Boeing 767-300, Bombardier Dash 8 Q400

İletişim: 3, Avenue Général De Gaulle - Bonanjo BP: 4852 Douala, Kamerun
Telefon Numarası: +237 233 50 55 50
Fax: +237 233 42 20 30
E-mail: customercare@camair-co.net

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar