Blue Islands Uçak Bileti

Blue Islands

En uygun Blue Islands uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Blue Islands Blue Islands Hakkında

Blue Islands, 1999 yılında Alderney’de Le Cocq’s Stores şirketi tarafından Le Cocq’s AirLink adı altında kuruldu. 2001 yılında Le Cocq’s AirLink resmi olarak kuruldu ve Bournemouth ile Alderney arasında çabuk bozulan malları taşıdı. İlk düzenli servis operasyonları 1 Şubat 2002’de gerçekleşti. Havayolu, adını 29 Ağustos 2003’te değiştirerek Rockhopper oldu ve Ocak 2006’da merkezini Jersey’e taşıdı. Şubat 2006’da adını tekrar değiştirerek Blue Islands oldu, havayolunun resmi başlangıcını işaret ediyor.

Nisan 2012’de, 50’den fazla Avrupa havayolunun çıkarlarını temsil eden Avrupa Bölgeleri Havayolu Birliği’ne (ERA) katıldı. Aynı zamanda, filosu Fokker 50’nin alınmasının ardından büyüdü. Blue Islands, Mart 2014’te uçuş ekibine yeni üniformalar tedarik ederek ve ardından Bristol’a hizmet sayısını yeniden düzenleyerek ve artırarak bir genişleme politikası izliyor. 2016 yılında Flybe‘nin franchise ortağı oldu. Koronavirüs krizi nedeniyle bazı hizmetlerinin ortadan kalkmasının ardından 2020’de yine de belirli sayıda hizmete devam ediyor. Blue Islands, 5 uçaktan oluşan filosu ile bugüne kadar 9 destinasyona hizmet vermektedir.

Blue Islands, küçük filosu ve az sayıda rotası ile diğer sağlayıcılardan sıyrılmak için müşteri memnuniyeti ve hizmet açısından güçlü performansa güvenmektedir. Uçuş rezervasyonu, rezervasyon değişikliği ve para iadeleri servis ekibi tarafından kolayca ve ücretsiz olarak yapılır, fiyatlandırma politikası şeffaf olarak kabul edilir. Şirket bir ittifak üyesi değildir ve sık uçan yolcu programı olarak Blue Skies Club sunmaktadır. Bununla birlikte, Jersey veya Guernsey’den uçan Blue Islands yolcularına, ilgili havalimanlarının yönetici salonlarına erişim izni verilir.

Blue Islands Merkez Havalimanı

Jersey Havaalanı (JER / EGJJ)

Üsler
Guernsey Havaalanı (GCI / EGJB)

Odak Şehirler
Southampton Eastleigh Havaalanı (SOU / EGHI)

Blue Islands Uçuş Sınıfları

Blue Islands uçuşlarında sadece bir sınıf vardı. Bazı uçuşlarda, uçuş görevlileri yolculara ikramlar sağlar. Yolcular zaman geçirmek için uçak içi dergisi Blue Skies’i okuyarak eğlenebilir ve hizmet verilen destinasyonlarda tur rehberi görevi de görür.

Blue Islands Check-in

Online Check-in

Uçağa biniş kartını alabilmeniz için check-in yaptırmanız gerekmektedir. Her havayolunun check-in başlangıç süresi değişmektedir. Editörlerimiz tarafından size yardımcı olmak için Blue Islands check-in detayı bilgisi yazılmaktadır.

Online check-in yapmak için aşağıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Blue Islands web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Blue Islands Bagaj Kuralları

El bagajı

İzin verilen maksimum ağırlık altı kilogramdır ve Jetstream uçuşları için izin verilen maksimum dış boyutlar 40 x 30 x 20 santimetre (tekerlekler, tutacaklar ve dış cepler dahil) ve ATR uçuşlarında 45 x 35 x 15 santimetredir.

Kargo bölümü bagaj

Her yolcunun 20 kilogram bagajı check-in yapmasına izin verilir, ancak el bagajı dahildir. Kontrol edilen bagajın izin verilen maksimum dış boyutları 81 x 40,5 x 35,5 santimetredir. Bir parça bagaj 32 kg’ı geçmemelidir. Fazla bagaj ücretleri tahsil edilmeyecektir, ancak ilave bagaj miktarı mevcut alana bağlı olacaktır. Gerekirse, yeterli alan varsa daha katlanabilir bir tekerlekli sandalye alınabilir. Bu uçuştan önce bildirilmelidir.

Diğer bagaj

Diğer bagajlar önceden kaydedilmelidir. 20 kg’lık bagaj hakkının bir parçası olarak kişi başına bir çift kayak veya snowboard taşınabilir (yalnızca Chambery, Cenevre ve Zürih uçuşlarında).

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Blue Islands Koltuk seçimi

Blue Islands ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Blue Islands Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Blue Skies Club Sadakat Programı

Blue Islands uçuşu alan yolcular “Blue Skies Club” sadakat programına abone olabilirler. Millerinizi toplayarak ücretsiz uçuş almak için kullanılabilir. Şirketin web sitesinde birçok promosyon teklif de bulunmaktadır.

Blue Islands Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Blue Islands Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Blue Islands sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Blue Islands Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Blue Islands ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Blue Islands Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Blue Islands bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Blue Islands
IATA ICAO Çağrı Kodu
SI BCI BLUE ISLAND

Kuruluş: 1999
Havalimanı Yeri:Birleşik Krallık
Hubları: GCI
Sahibi: Blue Islands Limited
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Blue Skies Club
Şirket Sloganı: A Welcome Difference

Uçak Sayısı: 5
Uçtuğu Destinasyon:  9
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 18.7
Uçak Tipi: ATR
Uçak Detayı: ATR 42, ATR 72

İletişim: Blue Islands, Jersey Airport, St Peter, Jersey JE3 7BP, İngiltere
Telefon Numarası: 01234 589200
Fax: 
E-mail: customercare@blueislands.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Blue Islands Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Birmingham → JerseyUÇUŞ ARA
2Bristol → JerseyUÇUŞ ARA
3Dublin → JerseyUÇUŞ ARA
4Nottingham → JerseyUÇUŞ ARA
5Exeter → JerseyUÇUŞ ARA
6Guernsey Airport → JerseyUÇUŞ ARA
7Guernsey Airport → SouthamptonUÇUŞ ARA
8Jersey → BirminghamUÇUŞ ARA
9Jersey → BristolUÇUŞ ARA
10Jersey → DublinUÇUŞ ARA
11Jersey → NottinghamUÇUŞ ARA
12Jersey → ExeterUÇUŞ ARA
13Jersey → Guernsey AirportUÇUŞ ARA
14Jersey → NorwichUÇUŞ ARA
15Jersey → RennesUÇUŞ ARA
16Jersey → SouthamptonUÇUŞ ARA
17Norwich → JerseyUÇUŞ ARA
18Rennes → JerseyUÇUŞ ARA
19Southampton → Guernsey AirportUÇUŞ ARA
20Southampton → JerseyUÇUŞ ARA