Blue Air Uçak Bileti

Blue Air

En uygun Blue Air uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Blue Air Blue Air Hakkında

Blue Air (SC Blue Air – Airline Management Solutions SRL), özel sermayeli ilk Romanya havayoludur. Şirket Bükreş merkezli düşük maliyetli bir havayolu şirketidir. 2004 yılının sonunda Romanya da güvenli ve konforlu bir havayolu yaratma arzusu ile mevcut firmalar ile rekabet etmesi için start verildi. Diğer Romen havayollarının “Akıllı uçuş” konseptini denediğini ve kopyalamaya çalışması Blue Air’in yıllar içinde doğru yolu izlemesini göstermektedir. Bunlar arasında deneyimli pilotlar, düzenli olarak bakımı yapılan modern bir filo, çeşitli ve özel rotalar ve Blue Air tarafından kontrol edilen tüm havaalanlarında iyi eğitimli personel bulunmaktadır.

Filo Aralık 2007’de Boeing 737-400, ardından Mayıs 2008’de Boeing 737-300 ile genişledi. Filodaki artış, Blue’nun giderek artan sayıda Avrupa destinasyonuna hizmet etmesini sağladı. 2008 yılında şirket 2 milyondan fazla yolcu taşıdı. Bu nedenle Romanya havacılığında giderek daha önemli bir yere sahiptir. Boeing 737-800 NG, Blue Air filosuna Temmuz 2008’de katıldı. Blue Air filosu Boeing uçaklarından oluşuyor ve Mayıs 2020’de 20 uçaktı.

Biniş kartına ek olarak, Blue Air yolcuları Bükreş Otopeni Havalimanı için ek Business Lounge seçeneği için rezervasyon yaptırabilirler. Gönderilen daveti sunarak Blue Air müşterileri salondaki içeceklerle kendilerini rahat ettirebilirler. Aynı havaalanı için VIP servisi de vardır; rezervasyon yaparsanız, ekstra bir otobüsle uçaktan alınacaksınız. Blue Air’in VIP servisi ile pasaport kontrolü ile de daha hızlı bir şekilde salona kadar eşlik ediliyorsunuz.

Blue Air Merkez Havalimanı

Bükreş Henri Coandă Uluslararası Havalimanı (Otopeni) (OTP / LROP)

Üsler
Bacau George Enescu Uluslararası Havaalanı (BCM / LRBC)
Cluj-Napoca Someseni Uluslararası Havaalanı (CLJ / LRCL)
Yaş (IAS / LRIA)
Larnaka Uluslararası Havalimanı Havalimanı (LCA / LCLK)
Turin Caselle Havaalanı (TRN / LIMF)

Blue Air’in Bükreş, Bacau, Cluj Napoca, Köstence, Yaş, Larnaka, Liverpool ve Torino’da 8 operasyon üssü bulunmaktadır.

Blue Air Uçuş sınıfları

Havayolunun Light, Classic ve Premium sınıf olmak üzere 3 adet tarifesi mevcuttur.

Light sınıf

Seçilen seyahat için en düşük fiyata sahip olanıdır ve kalkıştan 3 gün önce ücretsiz check-in ve 10 kg’lık bir el bagajı içerir.

Classic sınıf

Light sınıf ile kıyaslandığında, Classic sınıfında 7 gün önce ücretsiz check-in, 10 kg el bagajı, 23 kg kabin bagajı, uçakta ücretsiz koltuk seçme (extra diz mesafesi hariç), rezervasyon değişikliği ücretinde % 50 indirim (ad, tarih) alacaksınız.

Premium sınıf

Herhangi bir seyahat için en pahalı olan Premium sınıfı, 20 kg yerine 32 kg’lık bagajı, ücretsiz rezervasyon değiştirme imkanı, daha fazla alan ve yiyecek sunar. Bunlara ilaveten eğer check-in yapmayı unuttuysanız havalimanında Premium class yolcusu olarak ücretsiz check-in yapabilirsiniz. Tabii ki, ücretsiz check-in ve 10 kg el bagajı dahildir. Premium sınıf bileti, Light sınıfının iki katıdır.


Ocak 2006’da Bükreş ve Barselona arasında bir bağlantı kurulmasıyla Avrupa’ya hizmet etmeye başladı. Her yıl boyunca yeni destinasyonlar ekledi: Brescia, Turin, Roma, Köln, Brüksel, Cluj, Bologna, Verona ve Malaga gibi.

Finlandiya, Norveç, İsveç, Danimarka, Almanya, İngiltere, İrlanda, Belçika, Fransa, İspanya, Portekiz, İtalya, Yunanistan, Türkiye, İsrail ve Romanya için ucuz uçuşlar sunulmaktadır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Italy Cyprus Airways Sky Express
Alitalia

Önemli mihenk taşları

Olağanüstü operasyonel standartları için Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nden (IATA) IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi (IOSA) sertifikasını aldı ve tam bir IATA üyesidir.

Son teknoloji ürünü Recaro koltuklarla donatılmış iç mekanlara sahip Boeing 737 uçak filosunu işletiyor ve yolculara uçuşları sırasında daha iyi ve daha konforlu bir deneyim sunuyor.

Blue Air Check-in

Yolcularına üç check-in seçeneği sunuyor: kontuarda, online ve hareket halindeyken.

Online Check-in

Bilgisayarı kullanan yolcular, planlanan kalkış saatinden 14 gün ile dört saat önce online check-in yapma seçeneğine sahiptir. Bu kural, Büyük Britanya hariç tüm seyahat destinasyonları için mümkündür. Akıllı telefon üzerinden mobil check-in, optimize edilmiş m.blueairweb.com web sitesi üzerinden mümkündür.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havaalanında, kontuarlar uçuş başlamadan iki saat önce açılır ve 40 dakika önce kapanır. Bükreş Havalimanı’ndan tüm Blue Air uçuşlarında, check-in kontuarları kalkıştan üç buçuk saat ile 40 dakika önce etkinleştirilir. Roma Fiumicino Havalimanı’ndan uçuşlar için yolcular seyahatin başlamasından iki buçuk saat ile 45 dakika önce check-in yapabilirler.

Blue Air Bagaj Kuralları

El bagajı

Yolcular, 55 x 40 x 20 cm’den daha büyük olmaması gereken 10 kg el bagajı alabilir. Küçük çocukların el bagajı almasına izin verilmez. Elektronik cihazlar el bagajında taşınmalıdır. Sadece gümrüksüz ürünler ayrı ayrı ve ücretsiz olarak alınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Yolcular 4 adede kadar bagajı check-in yapabilirler. Bunun maksimum boyutu 100 x 80 x 30 cm, maksimum ağırlık 32 kg’dır. Ön kayıt olmadan, her bir bagajın ücreti her yön için 50 Euro’dur. Bagaj önceden kaydedilmişse, ücret yüksek sezonda uçuş segmenti başına 25 € ve düşük sezonda uçuş segmenti başına 18 € ‘dur. Küçük çocuklar için 32 kg’a kadar kargo bagajı kabul edilir.

Diğer bagajlar

Bisikletlere sadece kargo bagajı olarak izin verilir. Bisiklet güzergah başına 25 avroya mal oluyor. 32 kg’a kadar golf, kayak veya su kayağı ekipmanı getirirseniz, güzergah başına 30 avro ücret alınacaktır. Kabinde izin verilen el bagajı düzenlemelerini ihlal etmeyen daha küçük müzik aletleri alınabilir. Daha büyük aletler için ayrı bir koltuk satın alınmalıdır.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Blue Air Koltuk seçimi

Havayolu check-in sırasında koltuk tahsis eder. Farklı bir koltuk isteyen yolcular, rezervasyon işlemi sırasında üç avro karşılığında koltuk rezervasyonu yapabilirler. Uçuş sırasında daha fazla bacak boşluğu tercih eden seyahat severler, bu rahatlığa 10 avro karşılığında ulaşabilirler.

Blue Air Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

My Blue Sadakat Programı

Romen havayolu Blue Air, yolcularına sık uçuş programı My Blue ile aşağıdaki indirimli fiyatlardan faydalanmak için mil kazanma fırsatı sunuyor. Sadakat programı şeffaflık ve esneklik ile karakterize edilir. Programa üyelik yoluyla ucuz uçak biletleri ve hatta ücretsiz ödül uçuşları için rezervasyon yapılabilir. My Blue’ya kaydolduklarında, yolcular 10 EUR’luk bir karşılama bonusu alırlar. Program üyeleri, çağrı merkezinde veya Blue air acentesinden aldıkları her bir bilet siparişinde bilet fiyatına bağlı olarak  5 veya 10 Euro’luk bir ücret indirimi alırlar.

My Blue

Sık uçan yolcular, online portalda müşteri sadakat hesaplarına girip kazanılan millerini öğrenebilir veya düzenleme yapabilir. Kazanılan millerin geri kazanımı ve hesaptaki son değişiklikler burada gösterilir. My Blue programının üyeleri yalnızca kendileri için kupon veya uçak bileti sipariş edebilir, bu nedenle mil veya ödüller devredilemez. Fiyat indirimlerinin her çağrı için veya çağrı merkezi veya Bükreş Uluslararası Havalimanı’ndaki acente aracılığıyla sipariş verilebilmesi için geçerlidir.

Blue Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu uçuşlarında yalnızca bir Ekonomi sınıfı vardır. Yemek için, yolcular uçuş ekibinden sıcak veya soğuk atıştırmalıklar ve içecekler satın alabilirler.

Blue Air Uçak İçi Eğlence

Bir uçuş dergisi Be Blue Magazine, uçuş sırasında eğlence sağlar.

Wi-Fi

Blue Air şu anda uçuş sırasında internet sunmuyor. Şu anda Rumen havayolu filosunun yükseltilip yükseltilmeyeceği bilinmiyor. En son haberleri havayolunun web sitesinde bulabilirsiniz.

Blue Air Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Blue Air ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Blue Air Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Bükreş’ten uçan Blue Air yolcuları, Bükreş Otopeni (Henri Coanda) Uluslararası Havaalanı’nın Business Lounge’unda özel hizmetinn tadını çıkarabilir. Beklemenizi konforlu ve keyifli bir deneyime dönüştürecek sayısız olanakların tadını çıkarmak için Blue Air ile biletinizi alırken “Business Lounge” hizmetini satın almanız yeterlidir.

Blue Air
IATA ICAO Çağrı Kodu
0B BMS BLUE MESSENGER

Kuruluş: 2004
Havalimanı Yeri:Romanya
Hubları: OTP
Sahibi: -
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: My Blue
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 20
Uçtuğu Destinasyon:  57
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 22.9
Uçak Tipi: Boeing
Uçak Detayı: Boeing 737-300, Boeing 737-400, Boeing 737-500, Boeing 737-800

İletişim: 42-44 Sos. Bucuresti-Ploiesti, Bükreş 1, Romanya
Telefon Numarası: +40 21 208 86 02, +40 75 322 66 88
Fax: +40 21 208 86 12
E-mail: info@blue-air.ro

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Blue Air Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Atina → BükreşUÇUŞ ARA
2Barselona → BükreşUÇUŞ ARA
3Kaloşvar → BükreşUÇUŞ ARA
4Yaş → BükreşUÇUŞ ARA
5Larnaka → BükreşUÇUŞ ARA
6Londra → BükreşUÇUŞ ARA
7Milano → BükreşUÇUŞ ARA
8Bükreş → AtinaUÇUŞ ARA
9Bükreş → BarselonaUÇUŞ ARA
10Bükreş → ParisUÇUŞ ARA
11Bükreş → KaloşvarUÇUŞ ARA
12Bükreş → HelsinkiUÇUŞ ARA
13Bükreş → YaşUÇUŞ ARA
14Bükreş → LarnakaUÇUŞ ARA
15Bükreş → LondraUÇUŞ ARA
16Bükreş → MilanoUÇUŞ ARA
17Bükreş → PragUÇUŞ ARA
18Bükreş → Tel AvivUÇUŞ ARA
19Prag → BükreşUÇUŞ ARA
20Tel Aviv → BükreşUÇUŞ ARA