Batik Air Uçak Bileti

Batik Air

En uygun Batik Air uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Batik Air Batik Air Hakkında

Batik Air, Lion Air Group himayesinde özel bir havayolu şirketidir. Bu havayolu, 3 Mayıs 2013 tarihinde Cakarta’dan Manado’ya yapılan ilk uçuşla Rusdi Kirana tarafından 2013 yılında kurulmuştur. Batik Air, çok sayıda Lion Air rezervasyonlarını karşılamak için eksiksiz hizmetleriyle övünmektedir, böylece yolcular daha konforlu bir uçuş yaşayabilirler.

16 Haziran 2016’da Batik Air, Avrupa Birliği’nin kara listesinden çıkarıldı. Kasım 2016’da Endonezya şirketi IOSA sertifikasını aldı. Bu nedenle artık Avrupa topraklarına hizmet etme yetkisine sahiptir. 2017’de Batik Air, Avustralya’daki Perth ve Chennai ve Hindistan bağlantılarıyla uluslararası olarak hizmete girdi. Endonezya havayolu şirketi 2018’de IATA üyesi oldu.

Batik Air kimliği, her bir uçağının üzerindeki mor renk ve batik motifiyle bilinir. Hostesler ayrıca mor batik kumaşla birleştirilmiş kebaya şeklinde bir üniforma giyer. Batik Air, uçuşlarının dakikliğine her zaman öncelik vermektedir. Bu aynı zamanda Batik Air’in 2018 Lebaran tatil sezonunda bile birkaç kez “Zamanında Performans (OTP)” elde etmesini sağladı.

Batik Air Merkez Havalimanı

Jakarta Soekarno Hatta Havaalanı (CGK / WIII)

Batik Air Uçuş Sınıfları

Batik Air, ekonomi sınıfı ve business sınıfı olmak üzere iki uçuş sınıfıyla bir uçuş deneyimi sunuyor. Her uçuş sınıfının kendine göre avantajları vardır.

Ekonomi sınıfı

Ekonomi sınıfı için sunulan imkanlar arasında geniş koltuk alanı, 32 “eğimi kaplayan koltuklar bulunmaktadır. Bu sayede ekonomi sınıfı yolcular uçakta uzun süre otururken veya dinlenirken kendilerini evlerinde hissedeceklerdir. Batik Air’in ekonomi sınıfı yolcuları, koltukları müzik dinleme, film izleme ve oyun oynama gibi eğlence imkanlarıyla donatıldığından yolculuk sırasında sıkılmayacaktır. Unutmamak gerekir ki, ekonomi sınıfı yolcular seyahat ederken yemek siparişi de verebilirler. Uçaktaki her yolcu için bir USB bağlantı noktası da mevcuttur. Batik Air’in uçak içi dergisi Batikmag ile de vakit geçirebilirler.

Business Class

Business Class yolcuları 45 ° eğimli koltuklara, yüksek standartta yemeklere ve müzik, oyun ve filmlerle uçak içi eğlenceye sahiptir.


Batik Air 2019’da Hindistan, Avustralya, Endonezya, Malezya ve Singapur’a uçuşlar düzenlemektedir. Endonezya’ya ve dünyanın geri kalanında günde yaklaşık 300 uçuşla 59 uçuş noktası sunmaktadır.

Havayolunun aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Malindo Air

Batik Air Check-in

Batik Air, check-in koşullarında yolcularına geniş esneklik sağlamaktadır. Batik Air, havaalanı check-in, web check-in ve mobil check-in işlemlerine erişim sağlar. Yolcuların konforunu sağlamak ve ihtiyaçlarını karşılamak için bir dizi seçenek sunulmaktadır.

Online Check-in

Mobil Check-in: Havalimanında çok zaman alan check-in işlemi akıllı telefon üzerinden check-in yapılarak halledilebilir. Bu akıllı telefonun mobil check-in özelliğine, öncelikle Batik Air uygulaması indirilerek iOS ve Android üzerinden erişilebilir. Batik Air mobil check-in provizyonu, hareket saatinden 24 saat ile 4 saat öncesidir. Batik Air uygulaması check-in dışında koltukların kontrolü ve seçimi, uçuş durumu, kalkış ve varış saatleri ve bagaj durumu hakkında da bilgi veriyor.

Web Check-in: Havayolunun resmi internet sitesinden Batik Air check-in özelliğine erişilerek Batik Air web check-in yapılabilir. Bu sayfada, bir onay kodu (doğrudan Batik Air web sitesinden satın alınan e-bilet üzerinde listelenen kod) ve bilet alıcısının soyadını girmelisiniz. ‘Ara’yı tıkladıktan sonra, ek tesis hizmet bilgisi alacaksınız. Bu olanaklara ihtiyacınız yoksa, sonraki sayfaya gitmek için ‘Hayır, Check-in İşlemine Devam Et’e basın. Bu sayfada, kalkış saati, uçuş numarası ve hedef havaalanına tahmini varış saati gibi uçuş ayrıntılarını bulacaksınız. Koltuğunuzu seçmek için ‘Koltukları Seç’i tıklayın ve ardından check-in menüsüne dönmek için’ Geri Dön’ü tıklayın. “Check-in” i tıklayarak check-in işlemini tamamlayın. Son adımda, biniş kartınızı yazdırma veya bir e-posta adresine bir PDF dosyası alma seçeneği verilecektir. Batik Air hükümlerine göre web check-in yaptığınızdan emin olun.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanı kontuarında check-in yapmak için iç hatlarda en geç kalkış saatinden 30 dakika, dış hatlarda kalkış saatinden 45 dakika önce olmalısınız. Havalimanındaki Batik Air check-in kontuarlarını hareket saatinden 2 saat önce ziyaret edebilirsiniz.

Batik Air Bagaj Kuralları

El bagajı

Her ekonomi ve business class Batik Air yolcusu 1 adet kabin bagajı ve 1 adet laptop çantası veya 1 adet el çantası taşıyabilir. Bagajın boyutu 40 x 30 x 20 cm’yi geçmemeli ve ağırlığı 7 kg’dan fazla olmamalıdır.

Kargo bölümü bagaj

Ücretsiz olarak alabileceğiniz kayıtlı bagaj miktarı, seyahat sınıfı ve bilet hüküm ve koşullarına göre değişiklik gösterecektir. Çoğu varış noktası için, ücretsiz kayıtlı bagaj hakkınız ağırlığa göre belirlenir (Ağırlık Sistemi). Ve bir valizin ağırlığı 30 kg’dan fazla olmamalıdır.

İç ve Dış Hatlar:
Business Class – 30 kg
Ekonomi Sınıfı – 20 kg

Diğer bagaj

Kayak, snowboard, müzik aletleri ve benzeri bagajlarınız hakkında bilgi almak için havayolu ile iletişime geçiniz.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Batik Air Koltuk seçimi

Batik Air ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Batik Air Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Batik Miles Sadakat Programı

Batik Air, Batik Miles adında bir havayolu sadakat programına sahiptir. Adından da anlaşılacağı gibi, Batik Miles üyeleri mil şeklinde puan toplayabilir. Batik Silver ve Batik Gold olmak üzere iki tür üyelik vardır. Batik Silver üyeleri için, uçuşlardan alınan puanlar biletler, sınıf yükseltmeleri ve bagaj etiketleri ile değiştirilebilir. Batik Gold üyeleri ise ücretsiz 10 kg ekstra bagaj, öncelikli biniş ve koltuk seçimi gibi ek avantajlardan yararlanabiliyor.

Batik Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi sınıfı

Bir Batik Air uçuşundaki her Ekonomi sınıfı yolcu bir yemek yiyecektir. Kısa uçuşlar için atıştırmalıkların ve maden suyunun tadını çıkarabilirsiniz. Uzun uçuşlarda ise tam bir yemek menüsü alacaksınız. Kısa bir uçuşta eksiksiz bir yemek menüsünün tadını çıkarmak istiyorsanız, uçak bileti satın alması sırasında veya bir uçuş görevlisinin yardımıyla satın alabilirsiniz.

Business sınıf

Her Business sınıfı yolcu da bir yemek alacaktır. Aradaki fark, Batik Air Business sınıfındaki yemek menüsünün daha eksiksiz olmasıdır. Mezeler, ana menüler, garnitürler, çay, kahve ve meyve suyu gibi içecekleri ücretsiz alacaksınız. Sunulan menülerin çoğu, Endonezya spesiyalitelerini tanıtmanın bir parçası olarak Endonezya spesiyaliteleridir.

Batik Air Uçak İçi Eğlence

Uçakla uçarken can sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Çünkü genel olarak uçakla seyahat etmek uzun zaman alacaktır. Hiçbir şey yapmadan saatlerce oturmak uçak yolculuğu sırasında sıklıkla karşılaşılan bir durumdur, özellikle seyahatiniz sırasında uyumuyorsanız. Bu nedenle Batik Air, eğlenceye (uçuş eğlencesinde) erişim sağlayarak bu ihtiyacı karşılamaktadır. Erişimden müzik dinlemeye, film izlemeye, oyun oynamaya kadar. En yeni film, müzik ve oyunlardan oluşan geniş bir seçenek havuzu, uçuşunuz boyunca size eşlik edecek. Bu olanak ile uçak içi eğlencenin tadını özgürce çıkarabilir ve erişebilirsiniz. Can sıkıntısı ve can sıkıntısından kurtulmanın yanı sıra, eğlenceye bu erişim, yeni olabilecek veya nadiren uçakla seyahat eden korkularınızdan kurtulabilir. Bunun yanı sıra Batik Air, elektronik eşyalarınızı şarj etmeniz için bir USB soketi de sağlıyor.

Batik Air Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Batik Air ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Batik Air Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Beklemek her zaman eğlenceli değildir. Bu, uçuşun gerçekleşmesini beklemeniz gerektiğinde de geçerlidir. Düşünün, her olası yolcunun havalimanına uçuştan yaklaşık bir saat önce gelmesi gerekiyor. Bu nedenle Batik Air, siz business class yolcularına özel hizmetler sunmaktadır. Burada tam bir rahatlık içinde dinlenip oturabilirsiniz. Uçuşunuzdan önce sadece Soekarno Hatta Havalimanı Terminal 1C ve Halim Perdanakusuma Havalimanı’nın Boarding Lounge’da bulunan Batik Air Business Class Lounge’da dinlenin.

Batik Air
IATA ICAO Çağrı Kodu
ID BTK BATIK

Kuruluş: 2013
Havalimanı Yeri:Endonezya
Hubları: JKT
Sahibi: Lion Air Group
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Batik Miles
Şirket Sloganı: Journey Begins

Uçak Sayısı: 67
Uçtuğu Destinasyon:  59
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 4.6
Uçak Tipi: Airbus, Boeing
Uçak Detayı: Airbus A320-200, Airbus A320neo, Boeing 737-800, Boeing 737-900

İletişim: Jl. Sangaji No.17 Jakarta Pusat Jakarta, Endonezya
Telefon Numarası: +6221 6379 8000
Fax: +6221 6335 669
E-mail: customercare@batikair.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Batik Air Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Jakarta → BalikpapanUÇUŞ ARA
2Jakarta → DenpasarUÇUŞ ARA
3Jakarta → MedanUÇUŞ ARA
4Jakarta → Kuala LumpurUÇUŞ ARA
5Jakarta → PrayaUÇUŞ ARA
6Jakarta → SingapurUÇUŞ ARA
7Jakarta → SurabayaUÇUŞ ARA
8Jakarta → MakassarUÇUŞ ARA
9Denpasar → JakartaUÇUŞ ARA
10Denpasar → JakartaUÇUŞ ARA
11Denpasar → Labuan BajoUÇUŞ ARA
12Jakarta → DenpasarUÇUŞ ARA
13Jakarta → MakassarUÇUŞ ARA
14Medan → JakartaUÇUŞ ARA
15Kuala Lumpur → JakartaUÇUŞ ARA
16Labuan Bajo → JakartaUÇUŞ ARA
17Praya → JakartaUÇUŞ ARA
18Singapur → JakartaUÇUŞ ARA
19Surabaya → JakartaUÇUŞ ARA
20Makassar → JakartaUÇUŞ ARA