Atlantic Airways Uçak Bileti

Atlantic Airways

En uygun Atlantic Airways uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Atlantic Airways Atlantic Airways Hakkında

Atlantic Airways’in merkezi Sorvagur’dadır ve 10 Kasım 1987’de kurulmuştur. Şirket başlangıçta Danish Cimber Air’in bir parçasıydı, ancak şu anda %100 Faroe devletine aittir. Atlantic Airways, 28 Mart 1988’de ilk uçuşuna başladı. 1994 yılından bu yana havayolu, dört BAe 146-200 ile uluslararası uçuşlarının yanı sıra aynı zamanda yerel helikopter rotalarında iç hat uçuşları da gerçekleştiriyor. Helikopter hizmeti 1984 yılından beri vardı. Ancak daha önce yerel nakliye şirketi Strandfaraskip Landsins’e aitti.

Atlantic Airways de 1995’ten beri İzlanda ve Danimarka’ya uçuyor. Icelandair ile yapılan işbirliği neticesinde, Grönland ve Narsarsuag destinasyonlarına yaz aylarında da hizmet verilmektedir. Aberdeen’e giden hat ise 1998’den beri vardır ve 2002’de Oslo eklendi. Ayrıca Atlantic Airways, 1 Kasım 2004’ten beri Faroe Adaları’na uçan tek havayolu oldu. Ancak, 15 Mayıs 2006’da FaroeJet rakip Faroe firması faaliyete geçti. 2006 yazında Atlantic Airways ilk kez Shetland Adaları’na uçtu ve ayrıca Londra’ya uçak bileti satışlarını ekledi. Norveç’te Stavanger ve Danimarka’da Aalborg da eklendi.

2007’de Atlantic Airways halka açıldığında, hükümet şirketin üçte birini özelleştirdi ancak ertesi yıl küresel mali kriz nedeniyle bir üçte birini daha satamadı. Daha sonra Atlantic Airways’in yöneticileri Şubat 2014’te şirketi yeniden millileştirme niyetini açıkladı. Yeni Airbus A 319’u barındırmak için, Vágar havaalanı pistini Aralık 2011’de 279 metre uzattı. Haziran 2015’te şirket, Johanna a Bergi’yi başkanı olarak karşıladı ve onu bir İskandinav şirketinin başına geçen ilk kadın yaptı. Atlantic Airways, günümüzde Faroe Adaları’ndaki tek havayolu şirketidir. Helikopterleri iç hat uçuşları gerçekleştirirken, uçakları 9 uluslararası noktayı birbirine bağlamaktadır. Zamanla filosunu artıran havayolu, bugün 4 uçaklık bir filo ile faaliyet göstermektedir. Atlantic Airways bir ittifakın parçası değildir, ancak müşterilere ucuz uçuşlarda tasarruf etmeleri için Súlubonus sık uçan yolcu programını sunar.

Atlantic Airways Merkez Havalimanı

Vagar Havalimanı (FAE / EKVG)

Atlantic Airways Uçuş Sınıfları

Atlantic Airways uçakları yalnızca tek bir sınıfa sahiptir, Ekonomi Sınıfı. Uçuş sırasında hiçbir ses veya video eğlence ekipmanı sunulmamaktadır. Video ekranları ve kulaklıkları olmayan yolcular, konforlu koltuklarda uçak içi dergiyi okuyabilirler. Uçuşlar sırasında yemekler, atıştırmalıklar ve içecekler uçuş ekibi tarafından servis edilir.


Havayolu sayesinde, Aalborg ve Starvanger gibi Danimarka ve İzlanda’ya seyahat edenler ucuza uçabiliyor. Buna ek olarak, Grönland Narsarsuaq, Aberdeen, Oslo ve Shetland Adaları rota ağını tamamlıyor. Havayolunun ana uçuş noktası Kopenhag’dır.

Atlantic Airways Check-in

Online Check-in

Uçağa biniş kartını alabilmeniz için check-in yaptırmanız gerekmektedir. Her havayolunun check-in başlangıç süresi değişmektedir. Editörlerimiz tarafından size yardımcı olmak için Atlantic Airways check-in detayı bilgisi yazılmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Atlantic Airways web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Atlantic Airways Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcunun kabine bir parça el bagajı ve bir dizüstü bilgisayar çantası almasına izin verilir. El bagajı maksimum sekiz kilogram ağırlığında ve 50 x 40 x 25 santimetreden büyük olamaz. Sıvılar yalnızca sınırlı ölçüde taşınabilir. Her bir konteynerin maksimum kapasitesi 100 mililitre olabilir ve tüm konteynerler yeniden kapatılabilir bir plastik torba içinde taşınmalıdır.

Kargo bölümü bagaj

C, J, D veya Y-Flex bilet ile 30 kilogram bagaj check-in yapılabilir. Yarı Esnek veya En Düşük Bilet ile 20 kilogram bagaj check-in yapılabilir. Küçük çocukların yanlarında bagaj olarak 10 kg almasına izin verilir.

Diğer bagaj

Bagaj hakkı dahilinde bebek arabası ve bisiklet taşınabilir. Ancak maksimum ağırlığın aşılması durumunda kilogram başına 40 DKK tahsil edilecektir. El bagajı olarak taşınamayan müzik aletleri, kayıtlı bagaj olarak taşınmalıdır.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Atlantic Airways Koltuk seçimi

Atlantic Airways ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Atlantic Airways Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Súlubonus Sadakat Programı

Sık sık Atlantic Airways ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Atlantic Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Atlantic Airways Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Atlantic Airways sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Atlantic Airways Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Atlantic Airways ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Atlantic Airways Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Atlantic Airways bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Atlantic Airways
IATA ICAO Çağrı Kodu
RC FLI FAROELINE

Kuruluş: 1987
Havalimanı Yeri:Faroe Islands
Hubları: FAE
Sahibi: Devlete ait
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Súlubonus
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 4
Uçtuğu Destinasyon:  9
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 3.5
Uçak Tipi: Airbus
Uçak Detayı: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo

İletişim: Vagar Havaalanı, Faroe Adaları, FO-380 Soervagur, Faroe Adaları
Telefon Numarası: +298 34 10 00
Fax: +298 34 10 01
E-mail: booking@atlantic.fo

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Atlantic Airways Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Aalborg → Faroe IslandsUÇUŞ ARA
2Barselona → Faroe IslandsUÇUŞ ARA
3Billund → KopenhagUÇUŞ ARA
4Billund → Faroe IslandsUÇUŞ ARA
5Paris → Faroe IslandsUÇUŞ ARA
6Kopenhag → Faroe IslandsUÇUŞ ARA
7Edinburgh → Faroe IslandsUÇUŞ ARA
8Faroe Islands → AalborgUÇUŞ ARA
9Faroe Islands → BarselonaUÇUŞ ARA
10Faroe Islands → BillundUÇUŞ ARA
11Faroe Islands → ParisUÇUŞ ARA
12Faroe Islands → KopenhagUÇUŞ ARA
13Faroe Islands → EdinburghUÇUŞ ARA
14Faroe Islands → ReykjavikUÇUŞ ARA
15Faroe Islands → OsloUÇUŞ ARA
16Faroe Islands → PalmaUÇUŞ ARA
17Reykjavik → Faroe IslandsUÇUŞ ARA
18Büyük Kanarya → Faroe IslandsUÇUŞ ARA
19Oslo → Faroe IslandsUÇUŞ ARA
20Palma → Faroe IslandsUÇUŞ ARA