Arkia Uçak Bileti

Arkia

En uygun Arkia uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Arkia Arkia Hakkında

Arkia şirketi, 1949 yılında Eilata Airlines adı altında kuruldu ve bir yıl sonra bugünkü adını aldı. Faaliyetlerine ülkenin en güneyindeki Eilat kentinden iç hat uçuşları sağlayarak başlamıştır. 1957’den itibaren, destinasyonun artan popülaritesi, havayolunu hizmet yelpazesini genişletmeye itti; bu nedenle Eilat’ta “her şey dahil” paketler satmaktadır. Ayrıca Sdé Dov havaalanında, faaliyetlerini daha iyi karşılayabilecek bir üs açıyor.

İlk ticari jetler, düzenli uçuşların açılmasıyla birlikte filoda yer aldı. 1970’lerde, Youm Kippur Savaşı nedeniyle şirket faaliyetlerinde keskin bir düşüş yaşadı. 1980 yılında şirket satın alındı ve yeniden yapılandırıldı. Faaliyetleri daha sonra iç hatlar ve uluslararası charter uçuşlarına odaklandı. Bir havacılık bakım merkezi de kuruldu. Mali olarak desteklenen Arkia şirketi böylece 90’ları sakin bir şekilde geçecek, hatta 2003 yılında El Al şirketinin sermayesinin % 22’sini elinde tutacaktı. Başlıca Avrupa başkentlerindeki varlığını göstererek Kuzey Amerika’ya yönelik faaliyetini güçlendirmeyi planlıyor.

Arkia Merkez Havalimanı

Tel Aviv Ben Gurion Havaalanı (TLV / LLBG)

Arkia Check-in

Online Check-in

Havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. Arkia’nın check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

WEBSITESI

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Arkia web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Arkia Bagaj Kuralları

Arkia ile seyahatinizde uymanız gereken bagaj kuralları bulunmaktadır. Genel olarak kabinde ve bagaj bölümünde taşıyacağınız eşyalar için belli ağırlık ve boyut sınırlamaları ile karşılaşılmaktadır.

Uçak biletini satın alırken havayolu ve seyahat acentesi web sitesinde bagaj hakkı ile ilgili geçen kısımları dikkatlice okuyunuz.

Ayrıca spor ekipmanları, müzik aletleri, kayak malzemeleri için mutlaka Arkia ile görüşünüz.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Arkia Koltuk seçimi

Arkia ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Arkia Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Amit Arkia Sadakat Programı

Arkia Israeli Airlines, en sadık yolcularını ödüllendirmek için “Amit Arkia” sadakat programını da kurdu. Program, üyelerinin çoğu uçuşta veya konaklamalarda indirimli fiyatlardan yararlanmasına izin verir. Puan kazanmanın yanı sıra, yolcular şirket ipuçları ve son dakika ucuz uçak bileti fiyatlarından haberder olabilir.

Arkia Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Arkia Uçak İçi Eğlence

Arkia Israeli Airlines uçakta birçok hizmet sunuyor. Şirket, 2 saatten fazla süren uçuşlarda yolcularına İngilizce, İbranice ve bazen de Fransızca altyazılı filmler sağlıyor. Yolcular ayrıca, uçuş ve uçak türüne göre tasarlanmış sertifikalı bir koşer menünün tadını çıkarır. Ayrıca vejetaryenler ve belirli bir diyete sahip tüm yolcular için de uygundur. Her koltuğun cebinde, iç ve dış hat uçuşlarında yolcular, “Kav Rakia” adlı şirket dergisinin bir kopyasını bulacaklar.

Arkia Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Arkia ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Arkia Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Arkia bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Arkia
IATA ICAO Çağrı Kodu
IZ AIZ ARKIA

Kuruluş: 1949
Havalimanı Yeri:İsrail
Hubları: SDV
Sahibi: Jordache Enterprises (75%)
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Amit Arkia
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 5
Uçtuğu Destinasyon:  25
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 4.7
Uçak Tipi: Airbus, Embraer
Uçak Detayı: Airbus A321neo, Embraer 195

İletişim: PO Box 39301, Dov Havaalanı, 61392 Tel Aviv, İsrail
Telefon Numarası: +972 3 690 2210
Fax: +972 3 690 3311
E-mail: customer.service@arkia.co.il

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Arkia Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Atina → Tel AvivUÇUŞ ARA
2Barselona → Tel AvivUÇUŞ ARA
3Belgrad → Tel AvivUÇUŞ ARA
4Paris → Tel AvivUÇUŞ ARA
5Dubai → Tel AvivUÇUŞ ARA
6Dubai → Tel AvivUÇUŞ ARA
7Roma → Tel AvivUÇUŞ ARA
8Larnaka → Tel AvivUÇUŞ ARA
9Bükreş → Tel AvivUÇUŞ ARA
10Tiflis → Tel AvivUÇUŞ ARA
11Tel Aviv → AtinaUÇUŞ ARA
12Tel Aviv → BarselonaUÇUŞ ARA
13Tel Aviv → BelgradUÇUŞ ARA
14Tel Aviv → ParisUÇUŞ ARA
15Tel Aviv → DubaiUÇUŞ ARA
16Tel Aviv → DubaiUÇUŞ ARA
17Tel Aviv → RomaUÇUŞ ARA
18Tel Aviv → LarnakaUÇUŞ ARA
19Tel Aviv → BükreşUÇUŞ ARA
20Tel Aviv → TiflisUÇUŞ ARA