Air North Uçak Bileti

Air North

En uygun Air North uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air North Air North Hakkında

Air North havayolu, Şubat 1977’de Joseph Sparling ve Thomas Wood tarafından kuruldu. Altı kişiyi barındırabilen bir Cessna 206 uçağıyla faaliyetlerine başladı. New Douglas DC-3’ler ve D4 tipi uçaklar, Havillands, Beechcrafts ve diğer Cessnalar daha sonra hızla şirketin filosuna katıldı. 2 Boeing’i aldıktan sonra, Whitehorse ile Vancouver, Calgary ve Edmonton arasında bir rota açtı. Air North, birçok Kanada şehrine charter uçuşlar yapmaktadır.

Şu anda iki kurucusundan biri olan Joseph Sparling ve bir geliştirme şirketi tarafından yönetilen Air North, Yukon’un ana havayoludur. İki yüzden fazla kişiyi istihdam ederek bölge ekonomisine büyük ölçüde katkı sağlamakta ve müşterilerinin beklentilerini olabildiğince yakın olup, onlara mümkün olan en iyi hizmeti en iyi fiyata sunarak karşılamaya çalışmaktadır. Air North herhangi bir uçuş ittifakına ait değildir ve sık uçan yolcu programı yoktur.

Air North Merkez Havalimanı

Whitehorse Uluslararası Havaalanı (YXY / CYXY)

Air North Uçuş Sınıfları

Havayolu yolcularına sadece Ekonomi sınıfını sunmaktadır.


Air North, Alberta, British Columbia, Yukon Bölgesi ve Kuzeybatı Bölgeleri illerinde Kanada içinde uçuşlar gerçekleştirmektedir. Havayolu ayrıca tüm yıl boyunca Alaska’ya uçuş rotaları sunmaktadır. Ayrıca mevsimsel olarak ABD’deki Kelowna, Victoria ve Las Vegas destinasyonlarına da hizmet vermektedir.

Air North Check-in

Online Check-in

Uçağa biniş kartını alabilmeniz için check-in yaptırmanız gerekmektedir. Her havayolunun check-in başlangıç süresi değişmektedir. Editörlerimiz tarafından size yardımcı olmak için Air North check-in detayı bilgisi yazılmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Air North web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Air North Bagaj Kuralları

El bagajı

Boeing 737’de her yolcu, maksimum on kilogram ağırlığında ve izin verilen maksimum dış boyutları 22.86 x 50.80 x 40.64 cm olan iki parça el bagajı taşıyabilir. Bir Hawker Siddeley 748’de 5,9 kilogram ve 22,86 x 38,1 x 27,94 santimetreye kadar olan yalnızca bir parça el bagajı taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Uçağı, insanları veya mülkü tehlikeye atabilecek, hasar görebilecek veya herhangi bir yasayı ihlal edecek eşyalar bagajda yasaktır. Bir Boeing 737’de, her yolcunun, maksimum 45 kilogram iki parça paketlenmiş bagajı yanına almasına izin verilir. Bir parça bagajın ağırlığı 32 kilogramı geçmemelidir. İzin verilen maksimum dış boyutlar 193 santimetreyi geçmemelidir. Bir Hawker Siddeley 748’de, her yolcunun maksimum iki parça bagaja yerleştirilmiş 20 kilogramlık bagajı teslim etmesine izin verilir. Herhangi bir fazla bagaj ücrete tabi olacaktır. Yanınızda götürebileceğiniz fazla bagajı garanti bir şekilde uçağa aldırmak için önceden kaydettirmelisiniz.

Diğer bagaj

İzin verilen maksimum dış boyutlar ve maksimum ağırlığın aşılmaması koşuluyla spor bagajlarının taşınması için herhangi bir ücret alınmaz. Böyle bir durumda yolcu ilgili ücretleri ödemek zorundadır.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air North Koltuk seçimi

Air North ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Air North Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Sadakat Programı

Sık sık Air North ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Air North Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Air North Uçak İçi Eğlence

Air North uçağıyla uçuş sırasında, yolcuları en iyi şekilde memnun etmek için personel kahvaltılar, hafif akşam yemekleri ve öğle yemekleri sunar. Bazı uçuşlarda alkollü içecekler de satın alınabilir. Eğlence için yolcuların dergileri vardır.

Air North Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air North ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air North Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Air North bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Air North
IATA ICAO Çağrı Kodu
4N ANT AIR NORTH

Kuruluş: 1977
Havalimanı Yeri:Kanada
Hubları: YXY
Sahibi: Joseph Sparling (51%) and the Vuntut Development Corporation (49%)
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Bulunmamaktadır
Şirket Sloganı: Air North, Yukon's Airline

Uçak Sayısı: 8
Uçtuğu Destinasyon:  12
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 28.9
Uçak Tipi: ATR, Boeing
Uçak Detayı: ATR 42, Boeing 737-400, Boeing 737-500

İletişim: 150 Condor Road Whitehorse, Yukon Y1A 0M7, Kanada
Telefon Numarası: +1 800 661 04 07
Fax: +1 867 393 46 01
E-mail: customerservice@flyairnorth.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Air North Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Edmonton → WhitehorseUÇUŞ ARA
2Edmonton → CalgaryUÇUŞ ARA
3Kelowna → VancouverUÇUŞ ARA
4Kelowna → WhitehorseUÇUŞ ARA
5Vancouver → KelownaUÇUŞ ARA
6Vancouver → WhitehorseUÇUŞ ARA
7Vancouver → VictoriaUÇUŞ ARA
8Whitehorse → EdmontonUÇUŞ ARA
9Whitehorse → KelownaUÇUŞ ARA
10Whitehorse → OttawaUÇUŞ ARA
11Whitehorse → VancouverUÇUŞ ARA
12Whitehorse → CalgaryUÇUŞ ARA
13Whitehorse → VictoriaUÇUŞ ARA
14Whitehorse → TorontoUÇUŞ ARA
15Calgary → EdmontonUÇUŞ ARA
16Calgary → WhitehorseUÇUŞ ARA
17Victoria → VancouverUÇUŞ ARA
18Victoria → WhitehorseUÇUŞ ARA
19Toronto → WhitehorseUÇUŞ ARA
20Toronto → YellowknifeUÇUŞ ARA