Tripuck Tripuck
Forgot password?

Air Moldova

Air Moldova Uçak Bileti

9U.png

En uygun Air Moldova uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air Moldova Hakkında

Air Moldova 1993 yılında Moldova’nın başkenti Kişinev’de kurulmuştur. Kişinev Uluslararası Havalimanı’nı hub olarak kullanmaktadır. Kişinev’den Avrupa ülkelerine tarifeli ve charter seferler düzenlemektedir.

Moldova ülkesinde iç hat uçuşu bulunmamaktadır. Avrupa’da uçtuğu ülkeler; Kıbrıs, Türkiye, Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Yunanistan, İrlanda , İtalya, Karadağ, Portekiz, Romanya, Rusya , İspanya, Ukrayna ve İngiltere’dir.

Ayrıca Bulgaristan, Mısır, Yunanistan, Türkiye ve İngiltere’ye yaz sezonunda charter uçuş gerçekleştirmektedir.

Air Moldova bugün itibarı ile 33 noktaya uçuş gerçekleştiriyor. Bunlar Atina, Barselona, Bologna, Brüksel, Bükreş, Dubai, Dublin, Cenevre, Floransa, Frankfurt, İstanbul, Larnaka, Lizbon, Londra, Krasnodar, Kiev, Madrid, Milano, Moskova, Paris, Roma, Venedik, Verona, Viyana, Tel- Aviv, St. Petersburg, Yekaterinburg, Turin şehirleridir. Ayrıca Antalya, Dalaman, Tivat, Kandiye ve ޞarm El-ޞeyh şehirlerine yaz aylarında uçuşlar yapılmaktadır.

Uçuş ağını daha da genişletmek isteyen Air Moldova havayolu 2018 yılında Türk Havayolları ile codeshare antlaşması imzalamıştır. Buna ilaveten 2018 yılında Kiev destinasyonunu uçuş ağına eklemiştir.

Havayolu’nun aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

LOT Polish AirlinesUkrayna Havayolları
S7 HavayollarıMeridiana
UTair AviationAir Italy
Fly DubaiTürk Havayolları

Air Moldova Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır. Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 2 saat kala son bulmaktadır. Domedova havalimanından yapılan uçuşlarda web check-in 10 saat öncesinden başlayıp 4 saat kala son bulmaktadır. Online check-in yapan yolcuların biniş kartının çıktısını yanında bulundurmaları önemlidir. Ayrıca bagaj teslim edecekseniz uzun süre alabileceğinide göz önünde bulundurup havalimanına erken geliniz.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Air Moldova yolcularının uçuştan önce gerekli tüm prosedürleri tamamlamaları için kalkıştan 3 saat önce havaalanında olmaları gerekmektedir. Uçağın kalkışından 60 dakika önce check-in kapanır. (Frankfurt ve Brüksel havalimanında 40 dakika).  Zamanında check-in yapmayan yolcuların rezervasyonları iptal edilir ve havayolu kendi takdirine göre biletinizi tekrar başka bir yolcuya satabilir.

**Havalimanında check-in kontuarı kapandıktan sonra 60 Euro karşılığında geç yolcu kabülü opsiyonu vardır.

Air Moldova Bagaj Kuralları

El bagajı
Her yolcu maksimum 8 kg  ve 50 x 40 x 25 cm (azami 115 cm) el bagajı taşıyabilir. Bir ceket, şemsiye, çanta, kamera veya kitap gibi kişisel eşyalar da taşınabilir. Küçük çocuklarla seyahat ederken, bebek maması veya bebeğin kasesi de getirilebilir. Baston / koltuk değneklerine veya tekerlekli bir sandalyeye bağımlı olan yolcular da bu eşyaları kabinde taşıyabilir. Sıvılar maksimum 100 mililitre kapasiteli ayrı kaplarda saklanmalıdır. Maksimum izin verilen toplam miktar, kişi başına 1 litredir. Kaplar, şeffaf, yeniden kapanabilir bir plastik torba içine paketlenmelidir (izin verilen maksimum boyutlar: 20 x 20 cm).

Kargo bölümü bagaj

Air Moldova ile gerçekleştirilen uçuşlarda Busines ve Premium Ekonomi Sınıfında 23 kilogramlık 2 parça bagaj hakkınız bulunmaktadır. Ekonomi Sınıfında  ise sadece 1 adet 23 kg taşıyabilirsiniz. Ekonomi Basic Sınıfı yolcularına İstanbul ve Moskova seferleri dışında ücretsiz bagaj taşıyamazlar. Bebekler, 10 kg bagaj ve bebek arabası hakkına sahiptir. Air Moldova Kulüp üyeleri ayrıca her biri 23 kilogramlık bir bagaj taşıyabilir. Bagajın bir kısmı asla 23 kg’den ağır veya 158 cm’den daha büyük olmamalıdır (teneke kutular için 115 cm).

Diğer bagajlar
Uçağın yük alanına veya el bagajına yüklemek için uygun olmayan müzik aletleri, sanat eserleri, elektronik cihazlar vb. gibi kırılgan ve hacimli nesneler için ayrıca ücretli bir ilave koltuk satın almanız gereklidir. Bu durumda taşıyacağınız bagaj 75 kg’dan daha ağır olmamalıdır. Uçak modeline göre  diğer bagajlarının taşıma onayı değişmektedir.  Mevcut bagaj hakkı koşullarınız göz önüne alınarak 23 kg geçmeyecek spor ekipmanlarını ücretsiz taşıyabilirsiniz.

1 Kasım 2018 ile 30 Mart 2019 tarihleri arasında Air Moldova, yolculara standart bagaj normuna ek olarak 23 kg’a kadar kayak ekipmanlarını ücretsiz taşıma imkanı sunmaktadır.

Daha fazla bilgi için (+373 22) 830 830 numaralı telefondan Air Moldova Çağrı Merkezi ile irtibata geçiniz.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air Moldova Koltuk seçimi

Air Moldova havayollarının resmi web sitesinden bilet satın alırken koltuk tercihi yapmanızı isteyecektir. Eğer bu adımı atlarsanız check-in sırasında otomatik standart koltuk atanmaktadır. Koltuk seçmek isterseniz standart koltuklar için 10 Euro ücret ödemeniz gerekmektedir. Online olarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Ön koltuklar ve acil çıkış koltuklarını online olarak satın alamazsınız. Fakat havalimanında acil çıkış koltukları için 30 euro, ön koltuklar için 40 euro ödeme yaparak bu koltuklarda uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ön koltuk ücreti sadece business sınıf uçuşarının olmadığı uçaklarda alınmaktadır.

Air Moldova Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Air Moldova Club Sadakat Programı

Havayolu’nun çok uçuş yapan yolcularına sunduğu sadakat programının adı Air Moldova Club’tır. Üyelik statüsü olarak 3 kademe bulunmaktadır. Basic (Temel) , Prestige ve Exclusive.  Basic üyelik’te sadece mil kazanırken Prestige ve Exclusive üyelikte ayrı avantajlar kazanılmaktadır.

Nasıl Prestige ve Exclusive üyesi olurum? Öncelikleri nedir?

Prestige üyelik için yılda en az 25.000 mil , Exclusive üyelik için en az 40.000 mil toplamanız gerekmektedir.

Üyelik AvantajlarıPrestigeExclusive
Check-in ÖncelikEvetEvet
Mil toplama çarpanını artırma%25 daha fazla%50 daha fazla
Business sınıfa yükseltmeYılda 1 kezYılda 2 kez
Bagaj hakkını artırma1 parça 23kg/158 cm2 parça 23kg/158 cm
Kişinev Havalimanı Business Lounge girişEvetEvet
Koltuk seçmeEvetEvet

Air Moldova Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Moldova uçuşlarında iki sınıf bulunmaktadır: Business sınıfı ve Ekonomi sınıfı. Seçilen hizmet sınıflarına bakılmaksızın, Air Moldova’nın uçuşlarındaki tüm yolculara ücretsiz yiyecek ve içecek ikram hizmeti verilmektedir. Farklı menü alternatifleri için havayolu ile iletişime geçmelisiniz.

Air Moldova Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Air Moldova sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Air Moldova Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Air Moldova uçuşlarında küçük dostlarınız ile belli kurallar çerçevesinde kabul edilmektedir. Kediler ve köpekler , yalnızca Air Moldova havayolu şirketinden önceden rezervasyon yaparak ve onay alarak ulaşım için kabul edilebilir. Büyük evcil hayvanlar, uçak kabininde taşınmasına izin verilmez. Küçükler ise 8 kg’ı geçmeyecek ve toplam boyut 115 cm (25 x 40 x 50) kafes içinde taşınmalıdır. Evcil hayvanların taşınması için 40 euro ücret uygulanır.

Taşınan evcil hayvanlarda tüm sorumluluk yolcuya aittir. Uçak biletinizi alırken evcil hayvanınız ile yolculuk yapacağınızı mutlaka bildiriniz.

Yerel kanunlar gereği Büyük Britanya, İrlanda, Portekiz ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelere veya ülkelerden yapılan uçuşlarda evcil hayvan taşınmasına izin verilmez.

Air Moldova Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Business class yolcuları, Air Moldova’nın tarifeli sefer düzenlediği havalimanlarının lounge’larından yaralanabilirler. Havayolunun antlaşmalı olduğu lounge’ların ayrıntılı ve tam listesi aşagıda verilmiştir.

ŞehirHavalimanıBekleme salonu ismi
KişinevKişinev Uluslararası HavalimanıBusiness Lounge
BükreşOtopeni Uluslararası HavalimanıBusiness Lounge
FrankfurtFrankfurt Uluslararası HavalimanıBusiness Lounge
MoskovaDomodedovo HavalimanıBusiness Lounge
St PetersburgPulkovo HavalimanıBusiness Lounge
İstanbulAtatürk HavalimanıMillenium Business Lounge
KievBorispol HavalimanıAerosvit Business Lounge
LarnakaLarnaka HavalimanıVIP Lounge
LondraGatwick HavalimanıServisair Ashdown Lounge (Güney Terminal)
MadridBarajas HavalimanıLounge
LizbonLizbon HavalimanıBlue Lounge
AtinaElefterios Venizelos Uluslararası HavalimanıAristotelis Onassis Lounge
RomaLeonardo Da Vinci HavalimanıIndependent I Mosaici
MilanMalpensa HavalimanıGeneric Airpot Lounge Sala Pergolesi
BolognaGuglielmo Marconi HavalimanıMarconi Business Lounge
VeronaVerona HavalimanıValerio Catullo’ VIP Lounge
9U.png
IATAICAOÇağrı Kodu
9UMLDAIR MOLDOVA

 

 • Kuruluş: 1993
 • Havalimanı Yeri:Moldova
 • Hubları: KIV
 • Sahibi: State Owned
 • Global Havacılık İttifakı: None
 • Sık Uçuş Programı: Air Moldova Club
 • Şirket Sloganı: Born to fly

 

 • Uçak Sayısı: 7
 • Uçtuğu Destinasyon:  29
 • Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
 • Uçak Tipi: 
 • Uçak Detayı: 

 

 • İletişim:
 • Telefon Numarası: 
 • Fax: 
 • E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama