air moldova

AIR MOLDOVA HAKKINDA

 • Kuruluş: 1993
 • Havalimanı Yeri: Moldova
 • Sahibi: Moldova Devleti
 • Uçuş Ağı: 24
 • Hedefler: Kişinev'den Avrupa destinasyonları
 • Global Havacılık İttifakı: -
 • Sadakat Programı: Air Moldova Club
 • Uçak tipi: Airbus A319 -100 / A320 -200 / A321 -200 , Embraer E-190
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 8
 • Uçak detayı: Airbus , Embraer

AIR MOLDOVA UÇAK BİLETİ

Air Moldova 1993 yılında Moldova'nın başkenti Kişinev'de kurulmuştur. Kişinev Uluslararası Havalimanı'nı hub olarak kullanmaktadır. Kişinev'den Avrupa ülkelerine tarifeli ve charter seferler düzenlemektedir.

Moldova ülkesinde iç hat uçuşu bulunmamaktadır. Avrupa'da uçtuğu ülkeler; Kıbrıs, Türkiye, Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Yunanistan, İrlanda , İtalya, Karadağ, Portekiz, Romanya, Rusya , İspanya, Ukrayna ve İngiltere'dir.

Ayrıca Bulgaristan, Mısır, Yunanistan, Türkiye ve İngiltere'ye yaz sezonunda charter uçuş gerçekleştirmektedir.

Havayolu'nun aşağıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

LOT Polish Airlines Ukrayna Havayolları
S7 Havayolları Meridiana
UTair Aviation

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 24 saat öncesinde başlayıp 2 saat kala son bulmaktadır.

AIR MOLDOVA CLUB SADAKAT PROGRAMI

Havayolu'nun çok uçuş yapan yolcularına sunduğu sadakat programının adı Air Moldova Club'tır. Üyelik statüsü olarak 3 kademe bulunmaktadır. Basic (Temel) , Prestige ve Exclusive.  Basic üyelik'te sadece mil kazanırken Prestige ve Exclusive üyelikte ayrı avantajlar kazanılmaktadır.

Nasıl Prestige ve Exclusive üyesi olurum? Öncelikleri nedir?

Prestige üyelik için yılda en az 25.000 mil , Exclusive üyelik için en az 40.000 mil toplamanız gerekmektedir.

Üyelik Avantajları Prestige Exclusive
Check-in Öncelik Evet Evet
Mil toplama çarpanını artırma %25 daha fazla %50 daha fazla
Business sınıfa yükseltme Yılda 1 kez Yılda 2 kez
Bagaj hakkını artırma 1 parça 23kg/158 cm 2 parça 23kg/158 cm
Kişinev Havalimanı Business Lounge giriş Evet Evet
Koltuk seçme Evet Evet

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Her yolcu maksimum 8 kg  ve 50 x 40 x 25 cm (azami 115 cm) el bagajı taşıyabilir. Bir ceket, şemsiye, çanta, kamera veya kitap gibi kişisel eşyalar da taşınabilir. Küçük çocuklarla seyahat ederken, bebek maması veya bebeğin kasesi de getirilebilir. Baston / koltuk değneklerine veya tekerlekli bir sandalyeye bağımlı olan yolcular da bu eşyaları kabinde taşıyabilir. Sıvılar maksimum 100 mililitre kapasiteli ayrı kaplarda saklanmalıdır. Maksimum izin verilen toplam miktar, kişi başına 1 litredir. Kaplar, şeffaf, yeniden kapanabilir bir plastik torba içine paketlenmelidir (izin verilen maksimum boyutlar: 20 x 20 cm).

Kargo bölümü bagaj

Air Moldova ile gerçekleştirilen uçuşlarda Busines ve Premium Ekonomi Sınıfında 23 kilogramlık 2 parça bagaj hakkınız bulunmaktadır. Ekonomi Sınıfında  ise sadece 1 adet 23 kg taşıyabilirsiniz. Ekonomi Basic Sınıfı yolcularına İstanbul ve Moskova seferleri dışında ücretsiz bagaj taşıyamazlar. Bebekler, 10 kg bagaj ve bebek arabası hakkına sahiptir. Air Moldova Kulüp üyeleri ayrıca her biri 23 kilogramlık bir bagaj taşıyabilir. Bagajın bir kısmı asla 23 kg'den ağır veya 158 cm'den daha büyük olmamalıdır (teneke kutular için 115 cm).

Diğer bagajlar
Uçağın yük alanına veya el bagajına yüklemek için uygun olmayan müzik aletleri, sanat eserleri, elektronik cihazlar vb. gibi kırılgan ve hacimli nesneler için ayrıca ücretli bir ilave koltuk satın almanız gereklidir. Bu durumda taşıyacağınız bagaj 75 kg'dan daha ağır olmamalıdır. Uçak modeline göre  diğer bagajlarının taşıma onayı değişmektedir.  Mevcut bagaj hakkı koşullarınız göz önüne alınarak 23 kg geçmeyecek spor ekipmanlarını ücretsiz taşıyabilirsiniz

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.