Air Madagascar Uçak Bileti

Air Madagascar

En uygun Air Madagascar uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air Madagascar Air Madagascar Hakkında

Air Madagascar Ocak 1962’de Madagaskar devleti ve Fransız havayolu Air France tarafından ortaklaşa Madair adı altında kuruldu. Ekim 1962’de uçuş operasyonları başladığında Air Madagascar ismi kullanıldı.

1990’larda artan sayıda yolcu ile başa çıkmak için bir Boeing 747 uçağı hizmete girdi. 2002 yılında havayolu finansal sıkıntılar yaşadı. Daha sonra şirketi döndürmek için Lufthansa Consulting’i çağırdı. 2006 yılında IOSA (IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi) sertifikasını aldı.Bununla birlikte, 2011 yılında Madagascan şirketi, uçaklarından ikisinin Avrupa hava sahasında uçması yasaklandığında yeni bir aksilik yaşadı. Bu yasak sadece 2016’da kaldırıldı. Bu arada, 2014 yılında yeni bir yönetim ekibi, yeni bir web sitesi ve yeni bir slogan ile yenilendi.

2015 yılında Air Austral, Air Mauritius, Air Seychelles ve Int’Air de içeren Vanille Alliance’a katıldı. Air Austral, 2017 yılında Air Madagascar’ın bir bölümünü satın aldı. Ertesi yıl, Madagascan şirketi bölgesel yan kuruluşu Tsaradia havayolunu kurdu.

Air Madagascar, çeşitli uçak türlerinden oluşan bir filo bulundurur. 2020’de bunlar Airbus A340-300, ATR 42 ve ATR 72 ile Boeing 737-300 ve Boeing 737-800 tiplerini içeriyordu. Son ikisi Fransa ve Tayland’a uzun mesafeli bağlantılarda kullanılır. Air Madagascar, yolcu ve kargo taşımacılığının yanı sıra başkanlık jetini sağlamaktan da sorumludur. Air Madagascar’ın konukları Namako bonus programı ile çeşitli ödüller ve ucuz uçuşlar talep edebilirler.

Air Madagascar Merkez Havalimanı

Antananarivo Ivato Uluslararası Havaalanı (TNR / FMMI)

Air Madagascar Uçuş Sınıfları

Şirket üç seyahat sınıfı sunmaktadır. “Ylang” olarak adlandırılan Ekonomi sınıfında yolcular, kargo bölümünde iki parça 23 kg ve kabinde 12 kg bagaj hakkına sahiptir. Premium Economy sınıfı “Vanilla sınıfı” nda koltuklar 123° eğilebilir, elektrik prizi, okuma lambası ve sesli kulaklık, Business kontuarında check-in ve yolculara öncelikli muamele yapılır. Kargoda 23 kg’lık iki bagaj ve 18 kg’lık bir kabin bagajı hakkı vardır. Economy sınıfı ve Premium Economy sınıfı aynı eğlence teklifinden yararlanır: her seyahat sever ayrı bir ekrana, isteğe bağlı filmlere, müziklere, oyunlara ve yerleşik dergiye sahiptir. “Baobab” lakaplı Business sınıfında koltuklar 180° eğilebilir koltuklarda oturur. Birçok depolama alanı ve büyük bir ekran bulunur. Yolcular öncelikli bagaj check-in ve işleme ve salon erişiminden yararlanabilir. Kargoda iki adet 32 ​​kg ve kabinde iki adet 18 kg hakkı vardır.


Madagaskar şirketi Air Madagascar, ulusal ve uluslararası uçuşlar gerçekleştirmektedir. Havayolu merkezi olan Antananarivo’daki ana havaalanından, şirket Madagaskar, Okyanusya ve Afrika’daki birçok noktaya uçuyor. Uzun mesafeli varış noktaları Fransa’daki Paris, Marsilya ve Tayland gibi uçuş noktalarını içerir. Ulusal olarak şirket Analalava, Farafangana ve Manakara gibi şehirlere uçuyor.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Austral Air Seychelles Thai Airway
Air Mauritius Etihad Airways

Air Madagascar Check-in

Online Check-in

Masagaskar havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. Air Madagascar’ın check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

HAVAYOLU WEBSİTESİ

Havalimanı Check-in

Air Madagascar, yolcuların uzun mesafeli uçuşlar için en az üç saat ile bir saat, bölgesel uçuşlar için iki buçuk saat ile bir saat ve iç hatlar için kalkıştan iki saat ile 30 dakika önce check-in yapmasını tavsiye eder.

Air Madagascar Bagaj Kuralları

El bagajı

İç hat uçuşlarında Air Madagascar, Economy Class’ta 6 kilogram ve Business veya Premium Class’ta 8 kilogram bir el bagajına izin verir. Bölgesel uçuşlarda Economy Class’ta 8 kilogram, Premium veya Business Class’ta 10 kilogramlık bir parça taşınabilir. Uzun mesafeli uçuşlarda Economy Class’ta 12 kg, Business ve Premium Class’ta iki adet 18 kg’lık el bagajına izin verilir. Bir el bagajı asla 115 santimetreden daha büyük olamaz. Küçük çocukların bebek bezi çantası ve katlanabilir bebek arabası taşımasına izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

İç hat uçuşlarında Business ve Premium Class’ta 30 kg, Economy Class’ta ise 20 kg bagaj teslim edilebilir. Bölgesel uçuşlarda Business ve Premium Class’ta 35 kilogram, Economy Class’ta 25 kilogram bagaj teslim edilebilir. Uzun mesafeli uçuşlarda Business ve Premium Class’ta 40 kg, Economy Class’ta 30 kg teslim edilebilir. Bazı güzergahlarda özel koşullar vardır. Küçük çocuklar, 158 santimetreden büyük olmayan bir çantada taşınması gereken 10 kilogram bagajı teslim edebilir. Bir parça bagaj 32 kg’ı geçemez.

Diğer bagajlar

Çoğu özel veya spor bagajı ücretsiz bagaj hakkı dahilinde taşınamaz ve rezervasyon sırasında kaydedilmelidir. Kabinde fazladan bir koltuk rezerve edilirse, daha büyük bir müzik aleti (75 kg’dan daha ağır olmayan) alınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air Madagascar Koltuk seçimi

Rezervasyon işlemi sırasında yolcular bir koltuk seçebilir. Ancak Air Madagascar, seçilmiş olan standart koltukları değiştirme hakkını saklı tutar. Havayolu şu anda daha fazla bacak boşluğuna sahip konforlu koltukların tahsisi hakkında bilgi vermiyor. Müşteriler havayolu şirketinin web sitesinde daha fazla bilgi bulabilirler.

Air Madagascar Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Namako Sadakat Programı

Air Madagascar sık uçan yolculara Namako bonus programı sunuyor. Üyeler Air Madagascar ile her uçuşta puan kazanır. Uçuş başına puan sayısı, ilgili bilet fiyatına bağlıdır. Puanlar Air Madagascar’da ücretsiz uçuşlara, daha yüksek bir ulaşım sınıfına yükseltme ve dört premium üyelik kategorisinden birine yükselme için her zaman kullanılabilir. Bonus programına katılım ücretsizdir. Üyeler ayrıca düzenli çekilişlere katılır ve ücretsiz uçuşlar, Business Class’a yükseltme ve ek bagaj gibi cazip ödüller kazanabilir. Air Madagascar’da puanlar hava millerine değil, bilet fiyatının bir yüzdesine karşılık gelir: iç hat uçuşlarında yüzde 7, bölgesel uçuşlarda yüzde 12 ve uzun mesafeli uçuşlarda yüzde 15 kazanılır. Bu puan sistemi bonus programını şeffaf yapar.

Namako’ya özel üyelik

Puan kazananlar Namako’daki dört premium üyelik kategorisinden birine hak kazanabilirler. Üyelik statüsü Silver 160 puan, Gold statüsü 1.500 puan, Platinum statüsü 4.000 puan ve Black statüsü 7.000 puan ile ulaşılır. Premium üyelik, rezervasyon yaparken, check-in sırasında, fazla bagaj alırken, koltuk seçerken ve salona erişirken değerli avantajlar sağlar.

Air Madagascar Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Air Madagascar Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Air Madagascar sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Wi-Fi

Madagaskar havayolu şu anda uçuş sırasında WiFi sunmuyor. Air Madagascar’ın filosunun gelecekte İnternet ile donatılıp donatılmayacağı henüz bilinmiyor. Seyahat severler havayolunun web sitesinde en son bilgileri bulabilirler.

Air Madagascar Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air Madagascar ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air Madagascar Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Bekleme salonları, salon alanlarına bağlı olarak, çok çeşitli kaliteli şaraplar ve içecekler, serinletci içecekler, gazeteler, dergiler ve konforlu kanepeler hizmetinizdedir. Özel Air Madagascar birinci sınıf dinlenme salonları genellikle çalışma, Wi-Fi bağlantısı, internet terminalleri, çalışma masaları ile donatılmıştır. Havayollarının ticari hizmetlerine bağlı olarak havaalanı salonlarında size tedavi, masaj, spa hizmeti sunulmaktadır.

Air Madagascar
IATA ICAO Çağrı Kodu
MD MDG AIR MADAGASCAR

Kuruluş: 1962
Havalimanı Yeri:Madagaskar
Hubları: TNR
Sahibi: Madagaskar devleti (% 89.56), Diğer hissedarlar ARO (sigorta şirketi) (% 5.53), SONAPAR (% 2.53), Air France (% 1.65), NY Havana (% 0.32) ve Çalışanlar (% 0.39)
Global Havacılık İttifakı: Vanilla Alliance
Sık Uçuş Programı: Namako
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 10
Uçtuğu Destinasyon:  17
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 18.2
Uçak Tipi: ATR, Airbus, Boeing
Uçak Detayı: ATR 42, ATR 72, Airbus A340-300, Boeing 737-300, Boeing 737-800

İletişim: 31 Avenue de l'Independence, Analakely, 4932 Antananarivo, Madagaskar
Telefon Numarası: +261 20 22 510 00
Fax: +261 20 22 337 60
E-mail: reservationfret@airmadagascar.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Air Madagascar Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Paris → DarüsselamUÇUŞ ARA
2Paris → AntananarivoUÇUŞ ARA
3Darüsselam → ParisUÇUŞ ARA
4Darüsselam → AntananarivoUÇUŞ ARA
5Saint-Denis → AntananarivoUÇUŞ ARA
6Antananarivo → ParisUÇUŞ ARA
7Antananarivo → DarüsselamUÇUŞ ARA
8Antananarivo → Saint-DenisUÇUŞ ARA