Air Koryo Uçak Bileti

Air Koryo

En uygun Air Koryo uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air Koryo Air Koryo Hakkında

1950 yılında, Air Koryo havayolu, bir Sovyet-Kuzey Kore ortak girişimi olarak Kuzey Kore’de devlet havayolu SOKAO olarak kuruldu. Havayolu, Sovyet personeli ve Sovyet uçakları ile işletiliyordu. SOKAO’yu takip eden şirket, havayolu Chosŏn Minhang’dı. 1954’te kuruldu ve 1993’te Air Koryo (JS) olarak yeniden adlandırıldı. Ulusal bir havayolu olarak havayolu, Kuzey Kore Hava Kuvvetleri’nin bir parçası olan Sivil Havacılık Dairesine bağlıdır. Tüm uçaklar ordu subayları pilotlar tarafından işletilmektedir.

Air Koryo, Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da bulunuyor. Havayolu, merkezi olarak başkentin ticari havalimanı olan ve Pyongyang’ın yaklaşık 24 kilometre kuzeyinde yer alan Sunan Havalimanı’nı kullanıyor. 21 Eylül 1955’te havayolu Air Koryo uçuş hizmetine başladı. İlk iç hat uçuş rotaları Pyongyang-Chongiji ve Pyongyang Hamhung’du. Pyongyang-Moskova, Pyongyang-Sofia ve Pyongyang-Berlin uluslararası uçuş rotalarında 1950’lerin sonlarından 1990’ların ortalarına kadar haftada bir Ilyushin II-62M ile hizmet verildi. Air Koryo herhangi bir ittifaka ait değildir ve yolcularına sık uçan yolcu programı sunmaz.

Air Koryo Merkez Havalimanı

Pyongyang Sunan Uluslararası Havaalanı (FNJ / ZKPY)

Air Koryo Uçuş Sınıfları

Havayolu yolcularına Ekonomi ve Business class  kabin sınıfını sunmaktadır.


Koreli havayolu ağırlıklı olarak Doğu Asya bölgesinde tarifeli uçuşlar gerçekleştirmektedir. Pekin, Shenyang ve Vladivostok ana destinasyonlardan bazılarıdır. Bazı ulusal destinasyonlar da havayolunun uçuş planına dahildir. Air Koryo ayrıca Makao, Pekin, Vladivostok ve Bangkok‘a charter uçuşlar düzenlemektedir. Havayolu, uçuş ağını genişletti ve artık Avrupa’daki diğer noktalara kıtalar arası uçuşlar da yapıyor. Devlet havayolu şirketi, 2006 yılından beri Kuzey Kore’ye karşı Avrupa yaptırımlarına maruz kalıyor, bu da Air Koryo’nun artık Avrupa noktalarına hizmet vermesine izin verilmediği anlamına geliyor. Ancak, yasak 2010’da tekrar gevşetildi.

Air Koryo Check-in

Online Check-in

Havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. Air Koryo’nın check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

WEBSITESI

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Air Koryo web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Air Koryo Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcunun 115 santimetreden daha küçük olması gereken (3 tarafı birlikte) bir çantada beş kilogram el bagajı taşımasına izin verilir.

Kargo bölümü bagaj

Dahili alarm sistemli evrak çantaları, gazlar, aşındırıcı, patlayıcı, oksitleyici, toksik ve radyoaktif maddeler ile cephaneye izin verilmez. Business Class’ta 30 kilogram ve Economy Class’ta 20 kilogram bagajı teslim edebilirsiniz. El bagajının ağırlığı, ücretsiz bagaj hakkına dahildir. Ağırlık limitinin üzerindeki bagajlar için ücret uygulanır.

Diğer bagaj

Önceden belirtilmişse müzik aletleri koltukta taşınabilir. Ancak bunlar 75 kilogramdan ağır olmamalıdır. 15 kilogramdan daha hafif bir golf seti için, sadece altı kilogram fazla kilo için ödeme yapmanız gerekir ve üç kilogramdan fazla kayak ekipmanlarının taşınması ücretlidir.

Koşullarda değişiklik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air Koryo Koltuk seçimi

Air Koryo ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Air Koryo Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Sadakat Programı

Sık sık Air Koryo ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Air Koryo Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Air Koryo Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Air Koryo sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Air Koryo Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air Koryo ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air Koryo Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Air Koryo bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Air Koryo
IATA ICAO Çağrı Kodu
JS KOR AIR KORYO

Kuruluş: 1955
Havalimanı Yeri:Kuzey Kore
Hubları: FNJ
Sahibi: -
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Bulunmamaktadır
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 19
Uçtuğu Destinasyon:  26
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 13.1
Uçak Tipi: Antonov, Tupolev
Uçak Detayı: Antonov An-148,Tupolev Tu-204-100

İletişim: Sunan District, Pyongyang, DPR, Kuzey Kore
Telefon Numarası: +850 2 181 11
Fax: +850 2 381 44 10
E-mail: e-business@airkoryo.com.kp

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar