Air Greenland Uçak Bileti

Air Greenland

En uygun Air Greenland uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air Greenland Air Greenland Hakkında

Grönland’ın ulusal havayolu Air Greenland, Nuuk merkezlidir. Air Greenland Kasım 1960’ta Greenlandair adıyla kuruldu. Şirket, Kryolitselskaet ve SAS Scandinavian Airlines‘ın bir konsorsiyumuydu. Sadece iki yıl sonra Nuuk’ta bulunan havayoluna Danimarka’nın kendisi ve Danimarka’nın Grönland eyaletinin hükümetleri havayoluna katıldı. Havayolu Air Greenland, 2002 yılında mevcut adını Air Greenland aldı. Air Greenland’ın ana havaalanı, Nuuk şehrinin sadece 4 kilometre kuzeydoğusunda bulunan Nuuk Havaalanı’dır. Havayolunun merkezi, Grönland’ın en büyük uluslararası havalimanı olan Kangerlussuaq Havalimanı’dır.

Havayolunun ilk geniş gövdeli uçağı Narsarsuaq’tan Kopenhag’a giden bir Boeing 757-200 idi. Uçağa Grönland-Danimarkalı kutup araştırmacısı ve etnolog Knud Rasmussen’in takma adı olan Kunuunnguaq adı verildi. 2003 yılında bir diğer jet motorlu uçak olan Airbus A330-200 “Norsaq” filoya eklendi. Nisan 2010’dan itibaren Boeing 757-200’ün uçuş operasyonları durduruldu.

2020’de, Air Greenland filosu 1 Airbus A330-200 ve 7 Bombardier Dash 8Q-200’den oluşuyor. Airbus A330-200 genellikle İskandinavya’ya uzun mesafeli uçuşlar için kullanılır. Havayolu Air Greenland ayrıca Bell 212, Eurocopter AS 350 ve Sikorsky S-61’den oluşan bir helikopter filosuna sahiptir.  Air Greenland, yolcularının ve müşterilerinin artan ilgisiyle, yük taşımacılığı ve charter uçuşları da sunmaktadır. Air Greenland, yolcularına sık uçan yolcu olar Club Timisa programını sunuyor ancak herhangi bir ittifakın parçası değildir.

Air Greenland Merkez Havalimanı

Kangerlussuaq Sondre Stromfjord Havaalanı (SFJ / BGSF)

Air Greenland Uçuş Sınıfları

Havayolu Ekonomi rezervasyon sınıfının yanında rahatına düşkün yolcuları için Premium sınıfını sunmaktadır.


Air Greenland, helikopter filosu ve küçük uçağıyla Grönland’dan Iqaluit, Kopenhag, Kulusuk, Ilulissat ve Keflavik’e ulusal bağlantılar ve uçuşlar düzenlemektedir. Havayolu, adanın doğu ve batı kıyıları arasındaki rotalar için düşük maliyetli uçuşların önde gelen sağlayıcısıdır.

Air Greenland Check-in

Online Check-in

Uçağa biniş kartını alabilmeniz için check-in yaptırmanız gerekmektedir. Her havayolunun check-in başlangıç süresi değişmektedir. Editörlerimiz tarafından size yardımcı olmak için Air Greenland check-in detayı bilgisi yazılmaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Air Greenland web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Air Greenland Bagaj Kuralları

El bagajı

Her Ekonomi Sınıfı yolcu, maksimum sekiz kilogram ağırlığında tek parça el bagajı taşıyabilir. Business Class yolcuları, toplam sekiz kilogram ağırlığında iki adet el bagajı taşıyabilir. Her bir el bagajı parçası 55 x 40 x 23 cm’den büyük olmamalıdır. El bagajına ek olarak kişisel bir eşya da taşınabilir. Sıvılar yalnızca sınırlı ölçüde taşınabilir. Sadece el bagajı ile uçan yolcular, bunun 15 kg’a kadarını uçağa alabilir.

Kargo bölümü bagaj

Economy Class’ta 20 kilogram ve Business Class’ta 30 kilogram bagajı teslim edebilirsiniz. Fazla bagaj için ücret uygulanır. Küçük çocukların on kilogram bagajı yanlarına almalarına izin verilir. Uzunluk, yükseklik ve derinlik toplamı 158 santimetreyi geçmemelidir.

Diğer bagaj

Kırılgan bir nesneyi veya bir müzik aletini taşımak için bir koltuk ayırtmak mümkündür. Spor bagajı ücretsiz bagaj hakkı dahilinde taşınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air Greenland Koltuk seçimi

Air Greenland ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Air Greenland Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Club Timmisa Sadakat Programı

Sık sık Air Greenland ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Air Greenland Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Air Greenland Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Air Greenland sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Air Greenland Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air Greenland ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air Greenland Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Air Greenland bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Air Greenland
IATA ICAO Çağrı Kodu
GL GRL GREENLAND

Kuruluş: 1960
Havalimanı Yeri:Grönland
Hubları: SFJ
Sahibi: SAS Group (37.5%), The Greenlandic Government and the Danish Government
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Club Timmisa
Şirket Sloganı: Flies you safely to Greenland

Uçak Sayısı: 8
Uçtuğu Destinasyon:  67
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 23.3
Uçak Tipi: De Havilland Canada
Uçak Detayı: Airbus A330-200, De Havilland Canada DHC-8-200

İletişim: P.O.box 1012 3900 Nuuk, Grönland
Telefon Numarası: +299 70 12 12
Fax: +299 32 72 88
E-mail: info@airgreenland.gl

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Air Greenland Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Kopenhag → KangerlussuaqUÇUŞ ARA
2Kopenhag → NarsarsuaqUÇUŞ ARA
3Nuuk → IlulissatUÇUŞ ARA
4Nuuk → SisimiutUÇUŞ ARA
5Nuuk → ReykjavikUÇUŞ ARA
6Nuuk → KangerlussuaqUÇUŞ ARA
7Nuuk → NarsarsuaqUÇUŞ ARA
8Ilulissat → NuukUÇUŞ ARA
9Ilulissat → KangerlussuaqUÇUŞ ARA
10Sisimiut → NuukUÇUŞ ARA
11Sisimiut → KangerlussuaqUÇUŞ ARA
12Reykjavik → NuukUÇUŞ ARA
13Kangerlussuaq → KopenhagUÇUŞ ARA
14Kangerlussuaq → NuukUÇUŞ ARA
15Kangerlussuaq → IlulissatUÇUŞ ARA
16Kangerlussuaq → SisimiutUÇUŞ ARA
17Kangerlussuaq → NarsarsuaqUÇUŞ ARA
18Narsarsuaq → KopenhagUÇUŞ ARA
19Narsarsuaq → NuukUÇUŞ ARA
20Narsarsuaq → KangerlussuaqUÇUŞ ARA