air france

AIR FRANCE HAKKINDA

 • Kuruluş: 1933
 • Havalimanı Yeri: Fransa
 • Sahibi: Borsa - Fransa Devleti - Çalışanlar
 • Uçuş Ağı: 204
 • Hedefler: 93 ülkede 36 iç hat ve 168 dış hat uçuş noktası
 • Global Havacılık İttifakı: SkyTeam
 • Sadakat Programı: Flying Blue
 • Uçak tipi: Airbus A318-100 / A319-100 / A320-200 / A321-100 / A321-200 / A330-200 / A340-300 / A380-800 , Boeing B777-200ER / 777-300ER / 787-9
 • Uçaklarının ortalama yaşı: -
 • Uçak sayısı: 225
 • Uçak detayı: Airbus , Boeing

AIR FRANCE UÇAK BİLETİ

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Air France, dördüncü en büyük kargo havayolu ve ikinci en büyük uçak bakım şirketi ve üçüncü büyük yolcu havayolu şirketidir. 1933 yılında Tremblay-en-France'da kurulmuş olup Fransa'nın milli bayrak taşıyıcısıdır. Her gün 1.500 uçuş ile 98 ülkede 183 uçuş noktasına uçmaktadır. Her yıl 50 milyondan fazla yolcu taşımaktadır. Tüm uçuşların yaklaşık % 90'ı direk uçuşlardır.

Air France tarihi, birleşmeler ve satın almalar ile doludur. 1933 yılında Air Orient, Air Union, Société Génèrale de Transport Aérien ve SCELA şirketleri birleşti. Bugüne kadar havayolu, BritAir veya City Jet gibi birçok şirkette ortaklık almıştır. Havayolu, bir hisse değişimi vasıtasıyla 2004 yılında Hollanda hava yolu şirketi KLM ile birleşmiştir. Uluslararası uçuşlar genellikle Paris Charles de Gaulle Havalimanı'nda, iç hat uçuşları ise Paris-Orly'de başlar.  Aeromexico, DeltaAir Lines ve Korean Air ile birlikte Air France 2000 yılında SkyTeam'ı kurdu. SkyTeam ile birlikte havayollarının uçuş nokataları genişlemiş ayrıca partner havayolları ile mil kazanım imkanı doğmuştur.

HOP! ve Joon havayolları ise Air France'a bağlı ortaklıklardır.

Lyon-Saint Exupéry Havalimanı, Marsilya Provence Havalimanı, Nice Côte d'Azur Havalimanı ve Toulouse-Blagnac Havalimanı 2. hub olarak kullanılmaktadır

Krakov, Minneapolis, Sofya'ya sezonluk olarak uçuşlar gerçekleştirmektedir.

İç hatlarda 36 destinasyona uçmakta olup belli başlı şehirler; Biarritz, Bordo, Brest, Lille, Lyon, Marsilya, Montpellier, Mulhouse, Nantes, Nice, Strasbourg, Toulon ve Toulouse'dır.

Dış hatlarda uçmakta olduğu belli başlı ülkeler; Brezilya, Belçika, Kamerun, Kanada, Kongo, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Fransa Kolonileri, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Meksika, Fas, Hollanda, Nijerya, Çin, Rusya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri'dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Adria AirwaysAtlasGlobalJapan Airlines
AeroflotAustrian AirlinesJet Airways
Aerolíneas ArgentinasAzerbaycan HavayollarıKenya Airways
AeroméxicoBangkok AirwaysKLM
Air Antilles ExpressBelaviaKorean Air
Air AstanaBulgaria AirLATAM Brasil
Air AustralChina Eastern AirlinesLuxair
Air BurkinaChina Southern AirlinesMiddle East Airlines
Air CorsicaCityJetMNG Airlines
Air EuropaComairMontenegro Airlines
Air MaltaCroatia AirlinesSaudia
Air MauritiusCzech AirlinesSingapore Airlines
Air SerbiaDelta Air LinesSwiss International Air Lines
Air SeychellesEtihad AirwaysTAAG Angola Airlines
Air Tahiti NuiFinnairTAROM
airBalticFlybeUkrayna Havayolları
AircalinGaruda IndonesiaVietnam Airlines
Alaska AirlinesGol Transportes AéreosWestJet
AlitaliaHOP!Winair

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır.

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 30 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

FLYING BLUE SADAKAT PROGRAMI

Air-France-KLM havayolunun sadakat programı olan Flying Blue  , üyelere ve yolculara sayısız avantajlar getirmektedir. Uçuş sırasında sunduğu avantajların yanında indirimli uçak bileti satın da alabilirsiniz.. Üyelik avantajları, ilave bagaj, belli havaalanlardaki lounge'ların ücretsiz kullanımı ve öncelikli Check-in aracılığıyla daha hızlı boarding fırsatıdır. Air-France-KLM ile yapılan uçuşların yanı sıra, diğer partner havayollarıyla Flying Blue kazanabilirsiniz.

Dört üye kadrosu bu programı özel yapıyor
Birçok sık başvuru programı en fazla iki ila üç üyelik kategorisine sahiptir. Flying Blue üyesi olmak istiyorsanız dört üyelik seviyesinden birini seçebilirsiniz. Seviye Ivory (Fildişi) temel bir kategori olarak kabul edilir ve basit bir kayıt ile kazanılır. Diğer üç seviye, seçkin kategorilerdir. Gümüş statüsü, Fransa'da ikamet edenler için en az 30.000 mil, diğer ülkelerde ikamet edenler için ise 25.000 uçuş milinin ön şartı bulunmaktadır. Altın Fransa'da 60.000 ve diğer ülkeler 40.000 mil, Platinum ise sırasıyla Fransa'da 90.000 mil ve diğer ülkelerde 70.000 mil toplamanız gerekmektedir.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Her yolcu el bagajı taşıyabilir. Bir dizüstü bilgisayar, bir çanta veya bir bagaj da kabinde olabilir. Bagaj boyutları 55 cm x 25 cm x 35 cm'yi geçmemelidir.  Ekonomi Sınıfı için 1 parça el bagajı toplam ağırlığı 12 kg, Business Class'ta 2 parça el bagajı, ancak maksimum 18 kg ağırlığının aşılmamasına dikkat edilmelidir. Çocukların sınıfına göre kendi el bagajları olabilir.

Kargo bölümü bagaj
Yasak olmayan tüm eşyalar, check-in sırasında kargo bölümüne verilmelidir. Her bağlantı için farklı ağırlıklar ve düzenlemeler geçerli olduğundan havayolu sitesinden kontrol etmeniz gerekmektedir. Genel olarak tüm rezervasyon sınıflarındaki ağırlık en fazla 23 kg olduğunu unutmamalısınız. Bagajın ilk parçası için genellikle ücretsizdir. İkinci bir bagaj parçası yalnızca yüksek rezervasyon sınıflarına dahildir.

Diğer bagajlar
Air France özel çanta ile ilgili olarak, golf çantaları gibi spor ekipmanlarının bagaj olarak kabul edildiği ve ücretsiz bagaj sınırı çerçevesinde ücretsiz verilebileceği söylenebilir. Sörf, uçurtma sörfü, gövde ve longboardlar, rüzgar sörfü tahtaları, bisikletler ve tandemler hariç diğer spor malzemelerini de aynı şekilde ücretsiz verilebilir. Diğer bagajlar için uçuş noktasına bağlı olarak 100 € 'ya kadar ödeme çıkmaktadır. Buna ek olarak, bu gibi bagajlar önceden kayıt edilmelidir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.