Air Caledonie Uçak Bileti

Air Caledonie

En uygun Air Caledonie uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air Caledonie Air Caledonie Hakkında

Air Caledonie, eski adıyla Transpac, 9 Aralık 1954’te Herbert Coursin, Henri Martinet ve Louis Eschembrenner tarafından Nouméa, Île des Pins ve Loyalty Adalarını birbirine bağlamak için kuruldu. Kısmen kamulaştırılan şirketin sermayesine hükümet 1961’de girdi. Transpac daha sonra adını 1 Ocak 1968’de Air Calédonie olarak değiştirdi. Daha sonra, hükümet sermayenin% 50.28’ine sahip olarak çoğunluk hissedarı oldu.

1968’de başlatılan filo modernizasyon planı, “Herons” ın DHC-6 Twin Otter ile değiştirilmesinden ibarettir. 1992 yılında, şirketin yönetim kurulu yerine yeni bir yönetim kurulu ve bir denetleme kurulu getirildi. Air Calédonie daha sonra abluka ile yüzleşmek zorunda kaldı.

2014 yılında şirket 60. yılını kutladı. İki yıl sonra, ilk ATR 72-600’ünü aldı. Ocak 2020’de Aircalin ile ortaklık imzaladığını duyurdu, böylece iki şirket faaliyetlerini artırmak için kendi sitelerinde birbirlerini tanıttı. Air Calédonie bugüne kadar 4 uçaktan oluşan filosu ile 5 yerel destinasyona hizmet vermektedir.

Air Caledonie Merkez Havalimanı

Nouméa Magenta Havaalanı (GEA / NWWM)

Air Caledonie Uçuş Sınıfları

Havayolu yolcuları sadece ekonomi sınıfını seçebilir.

Air Caledonie Check-in

Online Check-in

Havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. Air Caledonie check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

WEBSITESI

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Air Caledonie web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Air Caledonie Bagaj Kuralları

El bagajı

El bagajıyla ilgili olarak, havayolu şirketi Air Caledonie çoğu valizin “kabin” boyutunda olduğunu kabul eder. Kabin bagajınıza ek olarak, yanınızda dizüstü bilgisayar veya küçük bir sırt çantası gibi küçük bir parça bagajı maksimum 8 kiloya kadar taşıma seçeneğiniz vardır. Gümrüksüz bölgede yapabileceğiniz satın alımlar elbette Air Caledonie uçuşlarında kabul edilmektedir. Uçuşa bağlı olarak, uçak bileti üzerinde belirtilen belirli bilgiler vardır.

Kargo bölümü bagaj

Bagaj hakkı da bilet üzerinde belirtilmiştir. Bir bagaj parçasının maksimum ağırlığı 32 kilogram olabilir.

Diğer bagaj

Golf ekipmanını yanınıza alırken, bazı havaalanlarında kalkıştan bir gün önce teslim edilmesi gerektiğini lütfen unutmayın.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air Caledonie Koltuk seçimi

Air Caledonie ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Air Caledonie Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Sadakat Programı

Sık sık Air Caledonie ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Air Caledonie Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Air Caledonie Uçak İçi Eğlence

Oldukça kısa olan uçuşlar yemek servisini gerektirmez. Air Calédonie filosunun uçakları ses veya video eğlence cihazları veya uçak içi dergi sunmuyor.

Air Caledonie Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air Caledonie ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air Caledonie Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Air Caledonie bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Air Caledonie
IATA ICAO Çağrı Kodu
TY TPC AIRCAL

Kuruluş: 1954
Havalimanı Yeri:Yeni Kaledonya
Hubları: GEA
Sahibi: New Caledonia hükümeti (52.45%), Islands Provinces (26.21%), North Province (14.55%), South Province (5.16%), private investors (1.10%), Air France (0.53%)
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Bulunmamaktadır
Şirket Sloganı: Nos racines ont des ailes

Uçak Sayısı: 4
Uçtuğu Destinasyon:  5
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 3.3
Uçak Tipi: ATR
Uçak Detayı: ATR 72

İletişim: BP 212, Aerodrome de Magenta, 98845 Noumea, Yeni Kaledonya
Telefon Numarası: +687 25 21 77
Fax: +687 28 13 40
E-mail: vente@air-caledonie.nc

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Air Caledonie Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Nouméa → Isle of PinesUÇUŞ ARA
2Nouméa → UÇUŞ ARA
3Nouméa → LifouUÇUŞ ARA
4Nouméa → MareUÇUŞ ARA
5Nouméa → OuvéaUÇUŞ ARA
6Isle of Pines → NouméaUÇUŞ ARA
7 → NouméaUÇUŞ ARA
8Lifou → NouméaUÇUŞ ARA
9Mare → NouméaUÇUŞ ARA
10Ouvéa → NouméaUÇUŞ ARA