Air Burkina Uçak Bileti

Air Burkina

En uygun Air Burkina uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air Burkina Air Burkina Hakkında

Burkina Faso’nun başkenti Ouagadougou’da, bugünkü adı Air Burkina olan havayolu, 1967’de Air Volta ortak girişim olarak hava trafiğine başladı. Ortak girişimin kurucu üyeleri, Burkinabe hükümeti, Fransız havayolu Union de Transports Aériens ve bazı özel yatırımcılardı. Havayolunun ilk uçuşları iç hatlardır ve Ouagadougou’yu Dori, Bobo-Dioulasso ve Gorom-Gorom’a bağlar. Air Burkina, 1978 yılına kadar yalnızca kiralık uçaklarla uçtu, ancak ilk uçağını EmbraerEMB 110 ile aldı. Yeni bir Fokker F-28 satın alarak filosunu daha da genişletti ve böylece yeni destinasyonlara hizmet verebildi.

Memur Thomas Sankara’nın adını taşıyan Sankarist devriminden sonra, 1983’te havayolu büyük ölçüde kamulaştırıldı. Devrim sonucunda ülkenin adı Yukarı Volta’dan Burkina Faso olarak değiştirildi ve havayoluna Air Burkina ile yeni bir isim verildi. Air Burkina kendi başına piyasada başarılı bir şekilde yer almayı başaramadı ve borç yükü istikrarlı bir şekilde büyüdü. 1990 yılında şirket bazı finansal zorluklar yaşadı. 2001 yılında tamamen özelleştirilmeden önce kısmen özelleştirildi. Agha Khan fonu Air Burkina’nın sermayesinin % 51’ini satın aldı. Şirket, birkaç yıl boyunca yeni rotalar (özellikle Libreville’e) açarak ve (ASKY Airlines ve Air France ile) ortak uçuş anlaşmaları imzalayarak gelişti.

Air Burkina, 2010 yılında IOSA (IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi) sertifikasını aldı. Batı ve Orta Afrika’da bunu alan ilk Fransızca konuşan şirkettir. 2017 yılında, şirketin geleceği, Burkinabé hükümeti yararına Agha Khan tarafından şirketin yönetiminin durdurulmasıyla tehdit altındadır. Ancak şirket, diğer Afrika ülkelerine açılmaya çalışarak gelişmeye devam ediyor. Air Burkina, yolcularına sık uçan yolcu programı sunmuyor ve bir ittifak üyesi değil.

Air Burkina Merkez Havalimanı

Ouagadougou Havalimanı (OUA / DFFD)

Air Burkina Uçuş Sınıfları

Yolcular iki konfor seviyesinden birini seçebilirler: ekonomi sınıfı ve business sınıfı. Business class size konforlu bir koltuk, şaraplar ve şampanyalar eşliğinde kaliteli yemekler vaat ediyor. Business class, özel bir check-in kontuarına, VIP salonuna ve kabinde bir karşılama içkisine ulaşım sağlar.


Havayolu, rota ağını her geçen gün genişletti. Batı Afrika şehirleri Abidjan, Accra, Bamako, Bobo-Dioulasso, Coionou, Dakar, Lomé, Niamey ve Ouagadougou arasındaki düzenli uçuş bağlantıları, artan sayıda yolcu gösteriyor. Paris ile yukarıda belirtilen şehirler arasındaki uçuş bağlantıları da yolcular arasında oldukça popülerdir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air France ASKY Airlines Kenya Airways

Air Burkina Check-in

Online Check-in

Havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. Air Burkina check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

WEBSITESI

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Air Burkina web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Air Burkina Bagaj Kuralları

El bagajı

Kabinde dış hatlarda on kilogram, iç hat uçuşlarında beş kilogram bagaja izin verilmektedir. El bagajında sıvı, oyuncak tabanca, çatal, bıçak, mektup açacağı, jilet, dart, makas, örgü iğnesi ve benzeri eşyaların taşınması yasaktır.

Kargo bölümü bagaj

İç hat uçuşlarında her yolcunun 20 kilogram bagaj hakkı taşımasına izin verilir. Dış hatlarda yolcu başına Economy Class’ta 35 kg ve Business Class’ta 40 kg izin verilir. Küçük çocukların her zaman on kilogram bagajı teslim etmelerine izin verilir. Kırılgan nesneler, mücevher, para, iş belgeleri, patlayıcı maddeler, mühimmat, sıvılar, çakmaklar, kibritler, sıkıştırılmış gazlar, aşındırıcı maddeler, yanıcı sıvılar veya katılar, oksitleyici maddeler, aşındırıcı maddeler, patojenler, toksik maddeler, radyoaktif maddeler, kötü kokulu malzemeler ve diğer tehlikeli malların taşınması yasaktır. Fazla bagaj durumunda parça başına ek ücret alınır.

Diğer bagaj

Air Burkina, diğer bagajların taşınması hakkında herhangi bir bilgi sağlamaz.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air Burkina Koltuk seçimi

Air Burkina ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Air Burkina Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Celestars Sadakat Programı

Şirket, düzenli yolcuları için, destinasyona ve rezervasyon sınıfına göre hesaplanan milleri biriktirmelerine olanak tanıyan Celestars sadakat programını sunuyor. Daha sonra ödül biletler, fazla bagaj veya yükseltme ile takas edilebilirler. Program üç seviye sunar: Definitive Card Ivory, CeleStars Silver ve CeleStars Gold. Bu son ikisi, üyelerinin bekleme listesinde öncelik, havaalanı VIP salonuna erişim veya bagaj takviyeleri gibi ek avantajlardan yararlanmasına olanak tanır.

Air Burkina Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Air Burkina Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Air Burkina sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Air Burkina Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air Burkina ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air Burkina Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Air Burkina bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Air Burkina
IATA ICAO Çağrı Kodu
2J VBW BURKINA

Kuruluş: 1967
Havalimanı Yeri:Burkina Faso
Hubları: OUA
Sahibi: -
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Celestars
Şirket Sloganı: Le sentiment d'une bonne compagnie(The feeling of a good company)

Uçak Sayısı: 5
Uçtuğu Destinasyon:  9
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 14.1
Uçak Tipi: Embraer
Uçak Detayı: Embraer 170, Embraer 175, Embraer 190

İletişim: 29, Av. De la Nation Immeuble Air Burkina 01 BP 1459 Ouagadougou 01, Burkina Faso
Telefon Numarası: +226 50 49 23 43
Fax: +226 50 31 45 17
E-mail: ouaga@airburkina.bf

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Air Burkina Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Abidjan → AkraUÇUŞ ARA
2Abidjan → OuagadougouUÇUŞ ARA
3Akra → AbidjanUÇUŞ ARA
4Akra → OuagadougouUÇUŞ ARA
5Cotonou → LibrevilleUÇUŞ ARA
6Cotonou → OuagadougouUÇUŞ ARA
7Dakar → OuagadougouUÇUŞ ARA
8Libreville → CotonouUÇUŞ ARA
9Libreville → OuagadougouUÇUŞ ARA
10Lomé → CotonouUÇUŞ ARA
11Lomé → OuagadougouUÇUŞ ARA
12Nairobi → AbidjanUÇUŞ ARA
13Niamey → OuagadougouUÇUŞ ARA
14Ouagadougou → AbidjanUÇUŞ ARA
15Ouagadougou → AkraUÇUŞ ARA
16Ouagadougou → CotonouUÇUŞ ARA
17Ouagadougou → DakarUÇUŞ ARA
18Ouagadougou → LibrevilleUÇUŞ ARA
19Ouagadougou → LoméUÇUŞ ARA
20Ouagadougou → NiameyUÇUŞ ARA