air arabia

AIR ARABIA HAKKINDA

  • Kuruluş: 2003
  • Havalimanı Yeri: Birleşik Arap Emirlikleri
  • Uçuş Ağı: 140
  • Hedefler: 35'den fazla ülkede 140 destinasyon
  • Global Havacılık İttifakı: Arab Air Carriers Organization
  • Sadakat Programı: Airewards
  • Uçak tipi: Airbus A320-200
  • Uçaklarının ortalama yaşı: -
  • Uçak sayısı: 44
  • Uçak detayı: Airbus

AIR ARABIA UÇAK BİLETİ

Air Arabia düşük maliyetli havayolu şirketi olarak 2003 yılında Şarika (Sharjah) 'da kurulmuştur. Sharjah Uluslararası Havaalanı havalimanı hub olarak kullanılmaktadır. Ayrıca Ras Al Khaimah Uluslararası Havalimanı'da 2. hubı olarak kullanılmaktadır.

Air Arabia bir ortak girişim olup Air Arabia Egypt , Air Arabia Jordan ve Air Arabia Maroc gruba bağlı havayollarıdır.

35'den fazla ülkeye ucuz uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi özellikle Körfez ülkerine uçmaktadır. Ayrıca Azerbaycan, Bangladeş, Çin, Mısır, Fransa, Gürcistan, Almanya, Hindistan, İran, Irak, İtalya, Kazakistan, Fas, Pakistan, İspanya, Türkiye diğer uçmakta olduğu ülkelerdir.

ONLINE CHECK-IN

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati
Uçağın kalkışından 12 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

Sharjah'tan uçuyorsanız; online check-in 24 saat önce açılır.

AIREWARDS SADAKAT PROGRAMI

Airewards, Air Arabia'nın sık uçan yolcularına ayrıcalıklar sunduğu sadakat programıdır. Airewards ile uçuşlarda, yemek , koltuk seçimi , sigorta gibi kısaca havayolundan almış olduğunuz tüm ürünlerde mil toplama imkanı sunmaktadır. Ayrıca program ortaklarında da (Club1 Hotels, Rocketmiles, Travelling Connect, Kalyan Jewellers, Al Wathba National Insurance) mil kazanabilirsiniz.

Aile olarak mil toplama

Airewards millerini toplarken tek tek toplamnıza gerek yoktur. Aile üyeliği ile bütün millerinizi bir hesaptan toplayabilirsiniz.  Millerinizi bonus uçak bileti satın alımlarında, yemek seçimlerinde ve lounge girişi için kullanabilirsiniz.

BAGAJ KURALLARI

El bagajı
Air Arabia'da yolcular 10 kg el bagajını ücretsiz olarak taşıyabilirler. El bagajının maksimum boyutları 55 x 40 x 20 cm'yi geçmemelidir. Küçük çocuklar için, uçuş için gereken eşyalarla bir poşetle birlikte taşınmalıdır. Sıvıların taşınması için,20 x 20 cm boyutlarında maks. 100 ml'lik hacimli pet şise içinde olmalıdır.

Kargo bölümü bagaj
Uçuş rezervasyonu yaparken, taşınacak bagajın ağırlığı (ücretli) ayrı olarak seçilebilir (20, 30 veya 40 kg). Bavul sayısıyla sınır yoktur. Torba başına maksimum ağırlık 32 kg'dır ve maksimum boyut 160 cm'dir (L + B + H). Bagaj içinde yanıcı, toksik, radyoaktif veya aşındırıcı maddeler taşımak yasaktır.

Diğer bagajlar
Eğer havaalanında taşınacak bagajın ağırlığı önceden belirlenmiş olanın ağırlığından fazla ise, fazla bagaj ücreti ödenecektir. Daha fazla bilgi için yolcular Air Arabia web sitesini ziyaret etmelidir.

Not: Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.