Air Arabia Uçak Bileti

Air Arabia

En uygun Air Arabia uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air Arabia Hakkında

Air Arabia düşük maliyetli havayolu şirketi olarak 2003 yılında Şarika (Sharjah) ‘da kurulmuştur. Sharjah Uluslararası Havaalanı havalimanı hub olarak kullanılmaktadır. Ayrıca Ras Al Khaimah Uluslararası Havalimanı’da 2. hubı olarak kullanılmaktadır.

Air Arabia bir ortak girişim olup Air Arabia Egypt , Air Arabia Jordan ve Air Arabia Maroc gruba bağlı havayollarıdır.

35’den fazla ülkeye ucuz uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi özellikle Körfez ülkerine uçmaktadır. Ayrıca Azerbaycan, Bangladeş, Çin, Mısır, Fransa, Gürcistan, Almanya, Hindistan, İran, Irak, İtalya, Kazakistan, Fas, Pakistan, İspanya, Türkiye diğer uçmakta olduğu ülkelerdir.

Air Arabia Check-in

Online Check-in

Havayolu online check-in hizmetini şirketin web sitesinde doğrudan sunmaktadır:

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 12 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

Sharjah’tan uçuyorsanız; online check-in 24 saat önce açılır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Air Arabia web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Air Arabia Bagaj Kuralları

El bagajı
Air Arabia’da yolcular 10 kg el bagajını ücretsiz olarak taşıyabilirler. El bagajının maksimum boyutları 55 x 40 x 20 cm’yi geçmemelidir. Küçük çocuklar için, uçuş için gereken eşyalarla bir poşetle birlikte taşınmalıdır. Sıvıların taşınması için,20 x 20 cm boyutlarında maks. 100 ml’lik hacimli pet şise içinde olmalıdır.

Kargo bölümü bagaj
Uçuş rezervasyonu yaparken, taşınacak bagajın ağırlığı (ücretli) ayrı olarak seçilebilir (20, 30 veya 40 kg). Bavul sayısıyla sınır yoktur. Torba başına maksimum ağırlık 32 kg’dır ve maksimum boyut 160 cm’dir (L + B + H). Bagaj içinde yanıcı, toksik, radyoaktif veya aşındırıcı maddeler taşımak yasaktır.

Diğer bagajlar
Eğer havaalanında taşınacak bagajın ağırlığı önceden belirlenmiş olanın ağırlığından fazla ise, fazla bagaj ücreti ödenecektir. Daha fazla bilgi için yolcular Air Arabia web sitesini ziyaret etmelidir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air Arabia Koltuk seçimi

Air Arabia ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Air Arabia Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Air Rewards Sadakat Programı

Airewards, Air Arabia’nın sık uçan yolcularına ayrıcalıklar sunduğu sadakat programıdır. Airewards ile uçuşlarda, yemek , koltuk seçimi , sigorta gibi kısaca havayolundan almış olduğunuz tüm ürünlerde mil toplama imkanı sunmaktadır. Ayrıca program ortaklarında da (Club1 Hotels, Rocketmiles, Travelling Connect, Kalyan Jewellers, Al Wathba National Insurance) mil kazanabilirsiniz.

Aile olarak mil toplama

Airewards millerini toplarken tek tek toplamnıza gerek yoktur. Aile üyeliği ile bütün millerinizi bir hesaptan toplayabilirsiniz.  Millerinizi bonus uçak bileti satın alımlarında, yemek seçimlerinde ve lounge girişi için kullanabilirsiniz.

Air Arabia Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Air Arabia Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Air Arabia sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Air Arabia Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air Arabia ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air Arabia Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Air Arabia bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Air Arabia
IATAICAOÇağrı Kodu
G9ABYARABIA

 

 • Kuruluş: 2003
 • Havalimanı Yeri:Birleşik Arap Emirlikleri
 • Hubları: SHJ
 • Sahibi: Air Arabia (PJSC) holding company
 • Global Havacılık İttifakı: None
 • Sık Uçuş Programı: Air Rewards
 • Şirket Sloganı: Where next?

 

 • Uçak Sayısı: 54
 • Uçtuğu Destinasyon:  170
 • Uçaklarının Ortalama Yaşı: 
 • Uçak Tipi: 
 • Uçak Detayı: 

 

 • İletişim:
 • Telefon Numarası: 
 • Fax: 
 • E-mail: 

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama