Air Arabia Uçak Bileti

Air Arabia

En uygun Air Arabia uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air Arabia Air Arabia Hakkında

Air Arabia Ekim 2003’te piyasaya çıktığında, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da düşük maliyetli segmente hizmet veren ilk havayolu oldu. Merkezi Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Sharjah’ta bulunmaktadır ve Sharjah Uluslararası Havaalanı (Sharjah), Mohamed V. Uluslararası Havaalanı (Kazablanka) ve Borg El Arab Uluslararası Havaalanı (İskenderiye) için merkez olarak hizmet vermektedir. Havayolu Arap Hava Taşıyıcıları Örgütü üyesidir.

2004 yılında şirket ilk Airbus A-320’leri aldı ve 16 uçuş noktasına hizmet verdi. 2005 yılında bir milyon yolcuya ulaşıldı. Bu yükselmeye dayanarak, düşük maliyetli şirketin seyahat defterine sekiz destinasyon eklendi. 2006 yılında Air Arabia, AcelAero rezervasyon sistemini başlattı. Yıllar geçtikçe, şirket hava taşımacılığı alanında biraz daha fazla yer edinmiştir: 2007 yılında, uçuş ağı yaklaşık 37 destinasyona ve 34 Airbus A320 filosuna tamamlanmıştır.

2009 yılı, Eylül ayında Air Arabia Maroc ve Nisan ayında Air Arabia Egypt’in kurulmasıyla havayolu için bir dönüm noktasıdır. Altı yıl sonra, havayolunun sadakat programı AirRewards doğdu ve en düzenli yolcuları ödüllendirdi. Aynı yıl, şirket yeni bir yan kuruluş oluşturdu: Air Arabia Jordan ile charter konusunda uzmanlaştı.2019 yılında Air Arabia’nın cirosu 550 milyon dolar civarındadır. Havayolu, hem avantajlı fiyatları hem de hizmetlerinin kalitesi nedeniyle giderek daha fazla yolcu çekerek dünya çapında genişlemeye devam ediyor. Haziran 2020’da filo, Avrupa, Afrika, Orta, Orta ve Uzak Doğu’ya ucuz uçuşlar yapan 39 adet A320-200 ve 4 adet A321neo’dan oluşuyordu.

Air Arabia ile uçarken Sky Café, yolculara hafif atıştırmalıklardan uzun mesafeli uçuşlarda sıcak yemeklere kadar yiyecek ve içecek sağlıyor. Air Arabia, yüksek fiyatlı catering ile ucuz uçak biletlerini telafi etmeye çalışmaz. Bir Air Arabia uçuşunda, yolcular Sky Mall’da aksesuar, saat, mücevher, parfüm ve tatlı satın alma seçeneğine de sahipler. Air Arabia’nın sık uçan yolcu programına Airewards denir.

Air Arabia bir ortak girişim olup Air Arabia Egypt , Air Arabia Jordan ve Air Arabia Maroc gruba bağlı havayollarıdır.

Air Arabia Merkez Havalimanı

Sharjah International Airport (SHJ / OMSJ)

Air Arabia Uçuş Sınıfları

Tüm Air Arabia uçaklarında bir tek yolcu kabini Ekonomi sınıfı vardır.


Sharjah’dan uçuşlar Afrika, Orta Doğu, Asya ve Avrupa’ya gidiyor. Air Arabia’nın Fas ve Mısır’da sırasıyla Kazablanka ve İskenderiye’den diğer merkezlere uçan yerel şubeleri var. Daha fazla şube planlanmaktadır.

35’den fazla ülkeye ucuz uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi özellikle Körfez ülkelerine uçmaktadır. Ayrıca Azerbaycan, Bangladeş, Çin, Mısır, Fransa, Gürcistan, Almanya, Hindistan, İran, Irak, İtalya, Kazakistan, Fas, Pakistan, İspanya, Türkiye diğer uçmakta olduğu ülkelerdir.

Önemli mihenk taşları

2015 yılında Air Arabia Jordan hisselerin% 49’u Petra Arlines’ten satın alındı.

Air Arabia Check-in

Air Arabia’da yolcular kontuarda, online ve hareket halindeyken check-in yapabilirler.

Online Check-in

Air Arabia, online check-in ile modern check-in seçeneği sunmaktadır. Bu pratik fırsattan yararlanmak isteyen yolcular, Air Arabia web sitesinde “Rezervasyonunuzu yönetin” öğesini bulabilirler. Check-in işlemi adınızı, rezervasyon numaranızı, uçuş numaranızı, kalkış havaalanınızı ve uçuş tarihinizi verdikten sonra yapılır. Girilen veriler onaylandıktan sonra biniş kartı yazdırılabilir.

Ayrıca 2013 yılından bu yana yolcular akıllı telefonlarını kullanarak check-in yapabiliyorlar. Bu, iOS ve Android telefonlar için optimize edilmiş bir web sitesi aracılığıyla yapılır.

Check-in başlama saati

Uçağın kalkışından 12 saat öncesinde başlayıp 60 dakika kala son bulmaktadır.

Sharjah’tan uçuyorsanız; online check-in 24 saat önce açılır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havaalanındaki check-in kontuarları kalkıştan üç saat önce açılır ve kalkıştan bir saat önce kapanır. Seçilen bazı havaalanlarında daha erken check-in yapmak da mümkündür. Check-in sırasında uzun bekleme sürelerinden kaçınmak isterseniz, kalkıştan 24 saat ile 3 saat önce mümkün olan Sharjah, Dubai ve Ras Al Khaima’da şehir merkezindeki check-in işlemlerini de kullanabilirsiniz.

Air Arabia Bagaj Kuralları

El bagajı

Air Arabia’da yolcular 10 kg el bagajını ücretsiz olarak taşıyabilirler. El bagajının maksimum boyutları 55 x 40 x 20 cm’yi geçmemelidir. Küçük çocuklar için, uçuş için gereken eşyalarla bir poşetle birlikte taşınmalıdır. Sıvıların taşınması için,20 x 20 cm boyutlarında maks. 100 ml’lik hacimli pet şise içinde olmalıdır.

Kargo bölümü bagaj

Uçuş rezervasyonu yaparken, taşınacak bagajın ağırlığı (ücretli) ayrı olarak seçilebilir (20, 30 veya 40 kg). Bavul sayısıyla sınır yoktur. Torba başına maksimum ağırlık 32 kg’dır ve maksimum boyut 160 cm’dir (L + B + H). Bagaj içinde yanıcı, toksik, radyoaktif veya aşındırıcı maddeler taşımak yasaktır.

Diğer bagajlar

Eğer havaalanında taşınacak bagajın ağırlığı önceden belirlenmiş olanın ağırlığından fazla ise, fazla bagaj ücreti ödenecektir. Daha fazla bilgi için yolcular Air Arabia web sitesini ziyaret etmelidir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air Arabia Koltuk seçimi

Air Arabia yolcularına koltuk rezervasyonu için 4 seçenek sunuyor: Online, telefonla, satış yerlerinden birinde veya ilgili tur operatörü aracılığıyla. Online koltuk rezervasyonu yapmak isteyen yolcular bunu havayolu şirketinin web sitesindeki formu kullanarak yapmalıdır. Ayrıca, seyahat severler koltuklarını çağrı merkezi aracılığıyla telefonla seçebilir veya satış yerlerinden birinde rezerve edebilirler. Bir tur operatörü aracılığıyla uçuş rezervasyonu yapan yolcular, koltuklarını doğrudan sağlayıcıdan seçmelidir. Arap havayolu şu anda XL koltukların tahsisi konusunda herhangi bir açıklamada bulunmuyor. Haberler için havayolunun web sitesine bakın.

Air Arabia Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Air Rewards Sadakat Programı

Airewards, Air Arabia’nın sık uçan yolcularına ayrıcalıklar sunduğu sadakat programıdır. Airewards ile uçuşlarda, yemek , koltuk seçimi , sigorta gibi kısaca havayolundan almış olduğunuz tüm ürünlerde mil toplama imkanı sunmaktadır. Ayrıca program ortaklarında da (Club1 Hotels, Rocketmiles, Travelling Connect, Kalyan Jewellers, Al Wathba National Insurance) mil kazanabilirsiniz.

Aile olarak mil toplama

Airewards millerini toplarken tek tek toplamnıza gerek yoktur. Aile üyeliği ile bütün millerinizi bir hesaptan toplayabilirsiniz.  Millerinizi bonus uçak bileti satın alımlarında, yemek seçimlerinde ve lounge girişi için kullanabilirsiniz.

Air Arabia Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Air Arabia Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Air Arabia sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Wi-Fi

Air Arabia şu ana kadar uçuş sırasında WiFi sunmuyor. Yolcular bu konuda havayolu şirketinin web sitesinden bilgi alabilirler.

Air Arabia Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air Arabia ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air Arabia Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Air Arabia bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Air Arabia
IATA ICAO Çağrı Kodu
G9 ABY ARABIA

Kuruluş: 2003
Havalimanı Yeri:Birleşik Arap Emirlikleri
Hubları: SHJ
Sahibi: Air Arabia (PJSC) holding company
Global Havacılık İttifakı: Arab Air Carriers Organization
Sık Uçuş Programı: Air Rewards
Şirket Sloganı: Where next?

Uçak Sayısı: 43
Uçtuğu Destinasyon:  170
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 5.3
Uçak Tipi: Airbus
Uçak Detayı: Airbus A320, Airbus A321neo

İletişim: Sharjah International Airport, PO Box 132, Cargo Terminal, Sharjah, Birleşik Arap Emirlikleri
Telefon Numarası: +971 6 558 0000
Fax: +971 6 558 0008
E-mail: sales@airarabia.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Air Arabia Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Almatı → ŞarikaUÇUŞ ARA
2Yeni Delhi → ŞarikaUÇUŞ ARA
3Moskova → ŞarikaUÇUŞ ARA
4Erivan → ŞarikaUÇUŞ ARA
5Bişkek → ŞarikaUÇUŞ ARA
6Bakü → ŞarikaUÇUŞ ARA
7İstanbul → ŞarikaUÇUŞ ARA
8İstanbul → ŞarikaUÇUŞ ARA
9Şarika → AlmatıUÇUŞ ARA
10Şarika → KahireUÇUŞ ARA
11Şarika → Yeni DelhiUÇUŞ ARA
12Şarika → MoskovaUÇUŞ ARA
13Şarika → ErivanUÇUŞ ARA
14Şarika → BaküUÇUŞ ARA
15Şarika → İstanbulUÇUŞ ARA
16Şarika → İstanbulUÇUŞ ARA
17Şarika → TaşkentUÇUŞ ARA
18Şarika → TiflisUÇUŞ ARA
19Taşkent → ŞarikaUÇUŞ ARA
20Tiflis → ŞarikaUÇUŞ ARA