Air Algerie Uçak Bileti

Air Algerie

En uygun Air Algerie uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Air Algerie Air Algerie Hakkında

Air Algerie, 1946 yılında Compagnie Générale de Transports Aériens veya kısaca CGTA olarak kuruldu. Ertesi yıl şirket ilk kez Cezayir ve Avrupa arasındaki charter olarak uçtu. Cezayir’in 1962’deki bağımsızlığından bir yıl sonra, Cezayir devleti şirket sermayesinin% 51’ini satın aldı. 1970 yılında Air France’ın sahip olduğu hisselerin geri alınması sayesinde bu hisse % 83’e yükseldi ve nihayet 1974’te % 100’e ulaştı. Société de Travail Aérien (STA), Devletin kararı ile 1973’te Air Algeria’ya dahil edildi. Air Algérie, 1997 yılında bir anonim şirket haline geldi ve ilk uzun mesafeli uçuşunu 2007’de Algiers-Montreal hattının açılmasıyla başlattı.

Air Algérie, Arap Hava Taşıyıcıları Örgütü’nün bir parçasıdır, SkyTeam üyeliği de planlanlanmaktadır. Algiers-Houari Boumedienne ana havaalanına ek olarak Oran-Es Senia Havaalanı da bir merkezdir. Havayolu buradan hem ulusal hem de uluslararası destinasyonlara hizmet vermektedir.

Havayolunun nispeten büyük filosu, Boeing ve Airbus üreticilerinden gelen çeşitli tiplerde uçaklardan oluşuyor. Uçakların ortalama yaşı yaklaşık 12.4 yıldır. Bugüne kadar şirket hala tamamen devlete ait. Havayolunun diğer büyük havayolları ile kod paylaşımı anlaşmaları vardır. Bu, aynı uçuşun iki farklı uçuş numarasına sahip iki havayolu tarafından kullanıldığı anlamına gelir. Havayolu’nun sık uçan yolcu programı Air Algerie Plus olarak adlandırılır, böylece yolcular çeşitli indirimlerden yararlanabilir. Örneğin, kendi koltuğunu kullanmayan bir yaşın altındaki çocuklar normal bilet fiyatının sadece yüzde 10’unu öderler. 11 yaşına kadar olan küçük çocuklar, rotaya bağlı olarak yüzde 25 ile 33 indirim alabilir. Air Algérie ayrıca diğer seyahat severler, öğrenciler veya gruplar için indirimler sunar.

Air Algerie Merkez Havalimanı

Cezayir Houari Boumediene Havaalanı (ALG / DAAG)

Air Algerie Uçuş Sınıfları

Air Algerie, yolcularına sağladığı avantajlar açısından kendi aralarında farklılık gösteren uçuşlarında seyahat etmeleri için 3 sınıf sağlar: Ekonomi, Business ve First

Economy Class

Ara sıra promosyonlar ve çeşitli destinasyonlar için diğer havayolları kıyasla uygun fiyatlı ve rekabetçi ücretler vardır. Cezayir’den orta ve uzun mesafeli uçuşlarında seyahat edenler için çeşitli ve lezzetli yemekler, gezi boyunca ücretsiz içecekler ve özel diyeti olanlar için menüler.En iyi uluslararası markaların çeşitli malları için farklı yabancı para birimlerinde serbest piyasalardan alışveriş yapabilme imkanı.

Business Class / First Class

Sıra beklemeden öncelikli check-in ve havaalanı bekleme salonlarına giriş yapabilirsiniz. Bekleme salonlarında bilgisayarlarda web’de gezinebilir ve rahat ortamda gazete okuyabilir, ertelediğiniz işleri yapama fırsatı bulabilirsiniz. Gezi boyunca zengin bir ücretsiz içecek menüsü sunulmaktadır. Özel yemekler içeren çeşitli taze, yerel ve uluslararası yemekler vardır. Farklı yaş ve zevklere ve birçok dilde modern kişisel ekranlarla sunulan çeşitli eğlence içeriği bulunmaktadır.


Şirket, Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’ya uluslararası uçuşların yanı sıra ülkedeki çeşitli noktalara ucuz uçuşlar sunmaktadır.

Air Algerie dünya genelinde 29 ülkeye uçmaktadır. Belli başlı uçtuğu destinasyonlar; Fildişi Sahili, İspanya, Ürdün, Mali, Çin, Lübnan, Almanya, Fransa, Belçika, Macaristan, Mısır, Fas, Senegal, Kamerun, Birleşik Arap Emirlikleri, İsviçre, Türkiye, Suudi Arabistan, Gabon, Portekiz, Birleşik Krallık, İtalya, Kanada, Rusya, Nijer, Moritanya, Burkina Faso, Tunus ve Avusturya’dır.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Royal Air Maroc Tunisair THY

Air Algerie Check-in

Air Algérie’de yolcular kontuar ve online olarak check-in yapabilirler.

Online Check-in

Uzun bekleme sürelerinden kaçınmak isteyen seyahat severler internet üzerinden check-in yapabilirler. Havayolu, bu hizmeti kalkıştan 24 saat ile 3 saat önce sağlar.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

İç hatlar için kalkışlar 3 saat ile 40 dakika önce açıkken, uluslararası uçuşlar için kalkıştan 4 saat ile 60 dakika önce check-in yapmak mümkündür.

Air Algerie Bagaj Kuralları

El bagajı

Her yolcu kabine 55 x 35 x 25 cm ebadında ve 10 kg ağırlığında bir bagaj taşıyabilir. İki yaşın altındaki çocuklar için, katlanabilir bir bebek arabası veya puset de taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Uluslararası uçuşlarda genellikle Birinci sınıf ve Business sınıfta 40 kg, ekonomi sınıfında 30 kg bagaj taşınabilir. Çin, Kanada ve Afrika’ya uçuşlar için farklı bagaj hakları geçerlidir. Ulusal uçuşlarda birinci sınıfta 30 kg, Business sınıfında 30 kg ve Ekonomi sınıfında 20 kg bagaj kabul edilmektedir. Kendi koltuğu olmayan bebekler için 10 kg taşınabilir. Sadakat kartı sahipleri fazladan 20 kg alabilir. Fazla bagaj, kilogram başına (5 Euro’dan) alınır. Bir bagajın maksimum 32 kg ağırlığında ve 158 cm (üç dış boyutun toplamı) ölçebileceğini lütfen unutmayın.

Diğer bagajlar

Müzik aletleri ve spor malzemeleri, 23 kg’dan daha ağır ve 158 cm’den daha büyük değilse, bagaj hakkının bir parçası olarak taşınabilir (üç dış boyutun toplamı). Daha büyük müzik aletleri de ekstra rezerve edilmiş bir koltukta kabinde taşınabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Air Algerie Koltuk seçimi

Otomatik kayıt sistemine sahip havaalanlarında yolcular tercih ettikleri koltukları seçebilir; diğer havaalanlarında Air Algerie koltukları tahsis eder. Şirket şu anda XL koltukların tahsisi hakkında hiçbir bilgiye sahip değil. Müşteriler bu konuda havayolu şirketinin web sitesinde haberler bulabilirler.

Air Algerie Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Air Algérie Plus Sadakat Programı

İlgilenen Air Algerie müşterileri, Air Algerie Plus ana sayfasında ücretsiz olarak kaydolabilir ve hemen Djurdjura üyeliğini alabilir. Bu mil toplamak ve saklamak için izin verir. Bununla birlikte, özel ayrıcalıklardan yararlanmak istiyorsanız, yılda 25.000 milden fazla seyahat etmeli ve böylece elit statü Chelia veya Tahat seviyelerinden birine ulaşmalısınız. Elit üyelere artık bagaj kısıtlamaları ve bekleme listeleri üzerinde ayrıcalıklar tanınmış, havayolunun salonlarını ziyaret edebilir ve Air Algerie yenilikleri hakkında ilk bilgilendirilenler arasındadır.

Bonus programında mil kazanın ve harcayın

Seyahat edilen mesafeye ve rezervasyon yapılan uçuş sınıfına bağlı olarak, katılımcılar Air Algerie Plus mil ile kredilendirilecektir. Örneğin, en ucuz uçuşlar için 75 mil kazanılırken, Pekin’e pahalı uçuşlar katılımcıya 5.875 mil kazandırıyor. Elite üyeler için bonus puanlar vardır. Ücretsiz uçuşlar, ek bagaj veya sınıf upgradeleri için kullanılmadıkları takdirde kazanılan miller bir yıl sonra sona erer. Sınıf ve mesafeye bağlı olarak 3.750 ila 176.250 mil arası ücretsiz uçuş ücreti 2.650 ila 85.000 mil arasında yükseltme yapılabiliyor. Bagaj 10 kg’lık artışlarla satın alınabilir, ancak maksimum miktar 30 kg’dır. Tahat katmanının Air Algerie Plus üyeleri, 20 kg ek bagaj hakkı statüsünün yanı sıra 50 kg’a kadar fazla bagaj alabilirler.

Air Algerie Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Algerie, çeşitli destinasyonlarda yolcularına taze mevsimlik malzemelerle hazırlanan, en yetenekli şeflerin ellerinde ve stil unum yöntemlerini kullanarak çeşitli yerel Arap uluslararası yemeklerini sunmaktadır.

Menü ve verilen yemek sayısı, varış noktasına ve seyahatin uzunluğuna bağlı olarak değişir, uçuştan 48 saat önce özel yemekler sipariş etme imkanı bulunmaktadır.

Sıcak yemekler ve alkolsüz içecekler ücretsiz olarak servis edilmektedir. Diyabetik hastalıklar veya yolculara alerjiler gibi özel ihtiyaçlar karşılanmaktadır.

Air Algerie Uçak İçi Eğlence

Air Algerie, yolculukta modern ve klasik film ve dizileri birçok dilde izleme imkanı sağlamaktadır. Ayrıca sesli olarak Kur’an-ı Kerim’den ayetler dinleyebilirsiniz. Müzik yayını Cezayir, Fransız ve Arap ağırlıklıdır. Çocuklar için video oyunları uzun uçuşlarda siz anne babaların rahat bir nefes almasını sağlar.

Cezayir Havayolları ayrıca, Cezayir’deki en son yerel ve uluslararası etkinlikleri, kurumların ve otellerin adreslerini ve en önemli turistik yerlerini tanıtmak için uçuşlarında basılmış bir dergi sağlar.

Wi-Fi

Air Algérie şu anda uçuş sırasında internet sunmuyor. Şu anda havayolu filosunun gelecekte WLAN ile donatılıp donatılmayacağı bilinmemektedir. Yolcular havayolu şirketinin web sitesinde bilgi bulabilirler.

Air Algerie Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Air Algerie ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Air Algerie Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Air Algerie bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Air Algerie
IATA ICAO Çağrı Kodu
AH DAH AIR ALGERIE

Kuruluş: 1947
Havalimanı Yeri:Cezayir
Hubları: ALG
Sahibi: Devlete ait
Global Havacılık İttifakı: Arab Air Carriers Organization
Sık Uçuş Programı: Air Algérie Plus
Şirket Sloganı: Always caring for you

Uçak Sayısı: 55
Uçtuğu Destinasyon:  69
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 12.4
Uçak Tipi: ATR, Airbus, Boeing
Uçak Detayı: ATR 72, Airbus A330-200, Boeing 737-600, Boeing 737-700, Boeing 737-800

İletişim: 1 Place Maurice Audin, Algiers, Cezayir
Telefon Numarası: +213 21 98 63 63
Fax: +213 23 50 41 25
E-mail: contacts@airalgerie.dz

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Air Algerie Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Cezayir → AnnabaUÇUŞ ARA
2Cezayir → ParisUÇUŞ ARA
3Cezayir → KonstantinUÇUŞ ARA
4Cezayir → DubaiUÇUŞ ARA
5Cezayir → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
6Cezayir → İstanbulUÇUŞ ARA
7Cezayir → LondraUÇUŞ ARA
8Cezayir → LyonUÇUŞ ARA
9Cezayir → MilanoUÇUŞ ARA
10Cezayir → VahranUÇUŞ ARA
11Cezayir → ParisUÇUŞ ARA
12Cezayir → MoskovaUÇUŞ ARA
13Cezayir → TunusUÇUŞ ARA
14Paris → CezayirUÇUŞ ARA
15Konstantin → CezayirUÇUŞ ARA
16İstanbul → CezayirUÇUŞ ARA
17Vahran → CezayirUÇUŞ ARA
18Paris → CezayirUÇUŞ ARA
19Moskova → CezayirUÇUŞ ARA
20Tunus → CezayirUÇUŞ ARA