Aigle Azur Uçak Bileti

Aigle Azur

En uygun Aigle Azur uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Aigle Azur Aigle Azur Hakkında

Aigle Azur (ZI), 1946’da Tremblay-en-France’da kuruldu ve Fransa’nın en eski özel havayolu şirketi oldu. Kuruluşundan bu yana, Aigle Azur, Kuzey Afrika’da başarılı bir şekilde faaliyetlerini yürütmüştür ve burada okul tatilleri sırasında Fransız öğretmenlerin Tunus’tan yeniden yerleştirilmesini yönetmektedir. Fas ve Lübnan’a ilk güzergâhları açan şirket, filo ve seyahat destinasyonlarını genişletmeye devam etti ve Çinhindi’de bir iştiraki oldu. Aigle Azur en büyük ikinci Fransız havayolu şirketi idi.

2001 yılında GoFast grubu tarafından devralındı ve Akdeniz ve Afrika’daki ulusal ve uluslararası uçuş noktalarına odaklandı. Azur Plus programı ile sık uçan yolcu mil kazanabilir ve indirim alabilir. Aigle Azur, Airbus A319-100, A320-200 ve A321-200 uçaklarına sahiptir.

Aigle Azur Ana Merkezi

Paris-Orly Havaalanı

Diğer büyük havaalanları:
Paris-Charles-de-Gaulle
Lyon-Saint Exupéry
Marsilya Provence

Aigle Azur Uçuş sınıfları

Ekonomi Sınıfı

Yerleşik duyurular tüm hedef ülkelerde ayarlanır: Cezayir ve Tunus için Arapça ve Berberi; Portekiz için Portekizce; Mali için Bambara ve Soninke ve Rusya için Rusça.Uçuş saatinize ve varış noktanıza bağlı olarak, yolculara sıcak yemek veya atıştırmalıkların yanı sıra çeşitli ücretsiz içecekler sunulur (bu teklif Fransa-Portekiz ağı için geçerli değildir). Gümrüksüz ürünler uçakta satılmaktadır. Çocuklar da özel bir muamele görürler.

Business Class

Bir dizi küçük ekstra ile bireysel ve yüksek kaliteli hizmetler, yolcuların uçuşunu daha da benzersiz kılmak için Aigle Azur Business Class’ın özelliklerinden sadece birkaçıdır. Business Class servisi Paris’ten Cezayir, Annaba, Oran’a ve Moskova’dan Lyon Cezayir ve Oran’a ve Marsilya’dan Cezayir, Annaba ve Oran’a uçuşlar mevcuttur. Check-in sırasında yolcular, check-in işlemini hızlandırmak için kendi check-in kontuarına sahiptir. Ücretsiz bagaj hakkı artırılacaktır. Yolcu istediği kadar kişisel eşyayı alabilir ve boarding’den önce bekleme süresini rahat geçirmek için sakin ve keyifli bir ortamda rahatlatıcı bir an garanti eden VIP salonlarına erişebilir. Gümrüksüz ürünler uçakta satışa sunulduğundan, maksimum rahatlama ile koltuğunuzun konforunda alışveriş yapabilirsiniz.

Eco Premium Sınıfı

Ekim 2012’den bu yana Aigle Azur, Lizbon’a (Paris> Lizbon> Paris) uçuşlarında yeni bir sınıf sunuyor: Eco Premium Sınıfı.Uçuş planları, bir gün içinde gerçekleştirilen tüm dönüş uçuşlarını optimize etmek için iş yolcunun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde değiştirildi. Lizbon’a gidiş-dönüş haftada 11’den fazla uçuş var. İlgili havalimanının yapısına bağlı olarak, yolcular öncelikli check-in masalarından, hızlı pistten ve salon erişiminden yararlanabilir. Duyuruların ulusal dili otomatik olarak ilgili hedefe uyarlanır: Mali için Bambara ve Soninke ve Rusya için Rusça. Yolcu başına ücretsiz bagaj hakkı 25kg’dır (Bamako için 40kg). Başlangıçtan sonra yolculara ücretsiz alkolsüz içecekler ve şarap ikram edilecektir.Yeni Eco Premium sınıfı, Bamako’ya ve daha yakın zamanda Vnukovo’ya (Moskova) da sunulacak.


Havayolu yurtdışında 8 ülkeye uçmakta olup belli başlı uçmakta olduğu ülkeler; Cezayir, Fransa, Almanya, Lübnan, Portekiz, Rusya, Senegal, İsviçre’dir.

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air CaraïbesCorsair InternationalS7 Airlines
Azul Brazilian AirlinesHainan AirlinesTAP Air Portugal

Önemli mihenk taşları

  • 1970 yılında havayolu şirketi Lucas Aviation adında bölgesel bir havayolu şirketi olarak yeniden düzenlendi.
  • 2001’de Aigle Azur, GoFast grubu tarafından devralındı ve böylece orijinal adı Aigle Azur’u geri aldı. Havayolu, tarifeli ve charter uçuşlarıyla popüler kısa ve orta mesafeli rotalara odaklandı.
  • Aigle Azur, Boeing 737’yi yavaş yavaş Airbus A320 ailesiyle değiştirmeye başladı.
  • 2010 yılında, bir Aigle Azur uçağı Bağdat’a indi ve 1990’da Irak’a karşı uluslararası ticaret yasağından bu yana 20 yıl sonra bir Avrupa havayolu şirketi tarafından işletilen ilk uçuş oldu.
  • Ekim 2012’de HNA Group, Paris’teki Aigle Azur’da yüzde 48 hissenin satın alındığını açıkladı ve bu da onu GoFast Group’tan sonra en büyük ikinci hissedar yaptı.
  • Aralık 2012’de Aigle Azur, Goldenflyer’dan “En İyi Kabin Ekibi” ödülünü aldı.
  • Eylül 2019’da faaliyetlerine son verdi

Aigle Azur Check-in

Aigle Azur’da yolcular kontuarda, makinede ve online olarak check-in yapabilirler.
Online Check-in

Fransız havayolu, seyahatin başlamasından 48 saat ile 3 saat önce online check-in olanağı sağlamaktadır.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havayolu, tüm yolcuların kalkıştan en az üç saat önce havaalanında olmasını tavsiye eder. Havayolu şirketi, makinede otomatik check-in imkanı da sunmaktadır. Bu hizmet kalkıştan 48 saat ila 30 dakika önce yapılabilir.

Aigle Azur Bagaj Kuralları

El bagajı

Aigle Azur, el bagajınızda sıvı taşımamanızı önerir. Yolcu başına bir el bagajına maksimum 10 kilogram ve 55 x 40 x 20 santimetreye kadar izin verilir. Business Class’ta 15 kg’lık el bagajı taşınabilir.

Kargo bölümü bagaj

Economy Class Rusya, Tunus, Portekiz ve Cezayir uçuşlarında 20 kg bagaj (belirli promosyon uçuşları için Cezayir’e 30 kg) check-in yapabilir. Eco Premium Class yolcuları Mali uçuşlarında 40 kg ve Rusya’ya 25 kg bagaj alabilirler. Business Class yolcularının Cezayir ve Rusya uçuşlarında 40 kg bagaj teslim etmelerine izin verilmektedir. Küçük çocuklar her zaman 10 kilogramlık ücretsiz bagaj hakkına sahiptir. Bir bagaj asla 32 kg’dan daha ağır olamaz.

Diğer bagajlar

Tekerlekli sandalyelere izin verilir, ancak uçuş rezervasyonu yaparken havayolunu bilgilendirmelisiniz. El bagajı boyutlarını aşmayan daha küçük müzik aletleri kabinde taşınabilir. Daha büyük enstrümanlar da önceden kaydedilmeli ve uçakta ekstra koltuk gerektirmelidir. Spor malzemeleri de ücretsiz bagaj hakkı dahilinde taşınabilir. Sörf tahtaları, rüzgar sörfü tahtaları ve uçurtma sörfü tahtaları Aigle Azur tarafından taşınmaz. Daha fazla bilgi havayolu web sitesinde bulunabilir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Aigle Azur Koltuk seçimi

Havayolu, koltuklarını rezervasyon sürecinin bir parçası olarak tahsis eder. Online check-in yapan yolcular tahsis edilen alanı ücretsiz olarak değiştirebilirler. Havayolu şu anda daha fazla bacak boşluğuna sahip konforlu koltukların tahsisi konusunda herhangi bir açıklama yapmıyor. Ancak, ek bir koltuğa ihtiyacınız varsa, ikinci bir koltuk rezervasyonu yapabilirsiniz. Müşterilere bunlardan yüzde 25 indirim uygulanır. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakın.

Aigle Azur Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurarak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Azur Plus Sadakat Programı

Sık sık Aigle Azur ile mi uçuyorsunuz? Peki bu uçuşlarınızdan kazandığınız miller ile neler yapabilirsiniz? Millerinizi hangi ortak programlarda kullanabilirsiniz?

Aigle Azur Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Aigle Azur Uçak İçi Eğlence

Yolcular, ücretsiz internet erişiminin ve seyahatinizi daha da keyifli hale getirecek çok çeşitli gazete ve dergilerin tadını çıkarır.

Eco Premium Sınıfı

Dergi ve çeşitli günlük basın seçimleri uçakta dağıtılır. Maksimum rahatlama için tüm yolculara konforlu deri koltuklarından duty-free ürünler sunulmaktadır.

Wi-Fi

Şimdiye kadar, havayolu uçuş sırasında internet sunmuyor. Fransız havayolu filosunun WLAN ile donatılıp donatılmayacağı henüz bilinmiyor. Yeni bilgi için havayolunun web sitesine bakın.

Aigle Azur Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Aigle Azur ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Aigle Azur Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Business, Eco Premium Class yolcuları ve Azur Plus Infini kartı üyeleri için hizmetlerini Paris Orly-South Havaalanı’ndaki yenilenmiş bir salonu kullanabilirler. Icare Lounge restorasyon çalışmalarından sonra Nisan 2013’ten bu yana kapılarını tekrar açtı. Bitkisel mineral tasarımına göre tamamen yeniden tasarlanan Icare Lounge, bir sonraki uçuşu beklerken bir dinlenme alanı ve rahat çalışma olanakları sunuyor. Hem doyurucu hem de tatlı yemekler ve ikramlardan oluşan zengin bir açık büfenin yanı sıra, tüm yolculara ücretsiz Wi-Fi erişimi ile ulusal ve uluslararası basın da sunulmaktadır. Aigle Azur Business Class için bu teklif Cezayir, Oran, Annaba ve Moskova’ya giden yolcular için geçerlidir. Eco Premium Sınıfı için teklif Portekiz (Lizbon), Rusya ve Mali gibi seyahat destinasyonları için geçerlidir.

Aigle Azur
IATAICAOÇağrı Kodu
ZIAAFAIGLE AZUR

Kuruluş: 1946
Havalimanı Yeri:Fransa
Hubları: PAR
Sahibi: GoFast Group
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: Azur Plus
Şirket Sloganı: La vie en blue

Uçak Sayısı: 12
Uçtuğu Destinasyon:  19
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 8.3
Uçak Tipi: Airbus
Uçak Detayı: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A330-200

İletişim: 7, Boulevard Saint-Martin 75003 Paris, Fransa
Telefon Numarası: +351 213 513 260
Fax: +331 415 100 10
E-mail: callcenter@aigle-azur.fr

Neden seçmeliyim?

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama