Afriqiyah Airways Uçak Bileti

Afriqiyah Airways

En uygun Afriqiyah Airways uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Afriqiyah Airways Afriqiyah Airways Hakkında

Afriqiyah Airways, Mart 2001’de dönemin lideri Albay Muammer Kaddafi liderliğinde kurulan bir Libya havayolu şirketidir. Şirket Libya devletinin % 100 hissesine sahip olup Afriqiyah Airways’i Pan-Afrikanizmi bünyesinde barındıran bir şirket yapmak istemektedir . Havayolu, Arap Hava Taşıyıcıları Örgütü’nün bir parçasıdır. Uçaktaki 9.9.99 tarihli ilk logo oldukça kendine özgüdür. Bu tarih, eski Libya devrimci lideri Kaddafi’nin hayata geçirdiği Afrika Birliği’nin kuruluşunu gösteriyordu. Amaç, Afriqiyah Airways’i sadece bir Libya havayolu olarak değil, aynı zamanda bir pan-Afrika havayolu olarak görmekti.

1 Aralık 2001 itibariyle, Afriqiyah Airways düzenli hizmetler sunmaktadır. 2002 yılında, büyük Avrupa şehirlerine (2002’de Paris ve Brüksel, 2003’te Cenevre, 2004’te Londra, 2006’da Amsterdam) uçmaya başladı. 2011 yılına kadar şirket büyüdü ve yirmiden fazla ülkeye hizmet verdi.

Libya’daki iç savaş ve BM’nin dayattığı uçuşa yasak bölge nedeniyle 2011’den itibaren uçuş yapılamadı. Çatışmalarda çok sayıda uçak hasar gördü. Sınırlı iç hava trafiği ancak 2011’in sonunda yeniden başlatılabilirdi. AB’deki sivil havacılık yetkilileri, 2012’de tüm Libya havayollarıyla ilgili önemli güvenlik endişelerini dile getirdi. Afriqiyah Airways’in yasaklı AB hava sahası listesine dahil edilmemesi için havayolu, 2012 yılının sonuna kadar AB’ye hava trafiğini kendi isteğiyle bırakmaya karar verdi. Kapsamlı reformlar, yeni bir logo ve kurumsal bir tasarım da tanıtıldı. Çatışmalar sona erer ermez, 2012’de şirket, özellikle Afrika’nın ana başkentlerine bağlantılar sağlayarak faaliyetlerine devam etti. Temmuz 2014’te birçok Afriqiyah Airways uçağı, rakip milisler tarafından yapılan çatışmalarda imha edildi.  2014 yılında, güvenlik nedeniyle, Afriqiyah Airways, Avrupa Birliği’nin kara listesine girdi ve Avrupa hava sahasında uçması yasaklandı. Bu yasak, şirketin hizmet verdiği destinasyonların sayısını büyük ölçüde azalttı.

2019 yılında başta Afrika olmak üzere 14 noktaya hizmet vermektedir. Bununla birlikte, şirket geri dönmeyi planlıyor ve 2018’de Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri töreninde Afrika’nın en iyi 9. bölgesel havayolu seçildi. Afriqiyah Airways, güler yüzlü hizmetinin yanı sıra konuklarına Arap bölgesi için sık uçan yolcu programı sunmaktadır. Buna RAHAL denir ve birikmiş havayolu millerini ve mal ve hizmetlerle değiştirilebilen puanları içerir.

Afriqiyah Airways Merkez Havalimanı

Trablus Uluslararası Havalimanı (TIP / HLLT)

Afriqiyah Airways Uçuş Sınıfları

Kabinde, şirketin iki sınıfı vardır: Ekonomi sınıfı ve Business sınıfı. Business Class yolcuları, bacaklarını uzatmak için geniş bir alana ve kişisel bir TV ekranına sahip uzanmış koltuklardan yararlanır. Ayrıca çoraplar ve banyo malzemeleri içeren bir konfor seti vardır. Uçuş sırasında yemek ve içecek servisi yapılmaktadır.


Afriqiyah Airways Check-in

Online Check-in

Havayolu ile online ve mobil check-in mümkün değildir. Afriqiyah Airways’in check-in seçeneklerini genişletip genişletmediği henüz bilinmiyor. Daha fazla bilgi için havayolunun web sitesine bakınız.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

WEBSITESI

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Afriqiyah Airways web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Afriqiyah Airways Bagaj Kuralları

Afriqiyah Airways ile seyahatinizde uymanız gereken bagaj kuralları bulunmaktadır. Genel olarak kabinde ve bagaj bölümünde taşıyacağınız eşyalar için belli ağırlık ve boyut sınırlamaları ile karşılaşılmaktadır.

Uçak biletini satın alırken havayolu ve seyahat acentesi web sitesinde bagaj hakkı ile ilgili geçen kısımları dikkatlice okuyunuz.

Ayrıca spor ekipmanları, müzik aletleri, kayak malzemeleri için mutlaka Afriqiyah Airways ile görüşünüz.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Afriqiyah Airways Koltuk seçimi

Afriqiyah Airways ile rahat bir yolculuk yapmak için doğru koltuk seçimi yapmalısınız. Genel olarak iyi koltukta seyahat etmek istiyorsanız koltuğunuzu önceden seçmeli ve gerekirse bir miktar ilave ücreti gözden çıkarmalısınız.

Afriqiyah Airways Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

Rahal Sadakat Programı

İlgilenen tüm Afriqiyah Airways müşterileri, Rahal bonus programına online olarak veya satış noktalarından birinde kayıt olabilir ve giriş millerini alabilir. Bir yıllık ilk dönem için, katılımcılar havayoluyla yapılan uçuşlarda mil toplama ve sayı yeterliyse bunları ödül için kullanma hakkına sahiptir. Mil kredileri için ön koşul, rezervasyon ve check-in sırasında üyelik kartınızı göstermektir. Ücretsiz uçuşlar ve daha yüksek bir uçuş sınıfına yükseltmeler, Rahal üyelerinin millerini kullanabilecekleri ödüllerdir. Örneğin Kahire’den bir uçuş, tek yön 12.000 mil ve gidiş-dönüş 24.000 mil maliyetindedir.

Üç kalıcı üyelik aşamasında ayrıcalıklar vardır

Üyelik durumu bir yıl sonra belirlenir: 4000 milden fazla alacaklandırılmışsa, üye gelecekte mavi statüye sahip olacak ve %10 bonus mil, 5 kg ücretsiz fazla bagaj ve bekleme listesinde tercih edilen bir yer gibi ayrıcalıklara sahip olacaktır . Havayolu ile 45.000 mili kat edebilen herkes, % 25 bonus mil, 10 kg ekstra bagaj, check-in sırasında ayrıcalıklı muamele ve ücretsiz iş alanlarını dört gözle bekleyebilir. Rahal ile 65.000 milden fazla mile ulaşanlar daha fazla lüks avantaj elde ediyor.

Afriqiyah Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Havayolu firmasının ücretli ve ücretsiz ikram hizmetleri bilgileri hakkında detaylı bilgiyi yakında bu sayfamızda güncellenecektir.

Afriqiyah Airways Uçak İçi Eğlence

Özellikle uzun mesafelerde Afriqiyah Airways sunduğu uçak içi eğlence ile seyahatlerinizde sıkılmadan rahat bir şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu firması sunmuş olduğu film, müzik, tv show ve daha fazla eğlence opsiyonu sıkılmadan seyahat etmenizi sağlayacaktır.

Afriqiyah Airways Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Afriqiyah Airways ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Afriqiyah Airways Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Özellikle business sınıf yolcuların vazgeçilmezi lounge’lar hangi olanakları sunuyor? Seyahatinize rahat bir başlangıç yapmak için Afriqiyah Airways bekleme salonları hakkında detaylı bilgiyi burada bulacaksınız.

Afriqiyah Airways
IATA ICAO Çağrı Kodu
8U AAW AFRIQIYAH

Kuruluş: 2001
Havalimanı Yeri:Libya
Hubları: TIP
Sahibi: Libyan African Aviation Holding Co.
Global Havacılık İttifakı: Arab Air Carriers Organization
Sık Uçuş Programı: Rahal
Şirket Sloganı: -

Uçak Sayısı: 14
Uçtuğu Destinasyon:  14
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 10.9
Uçak Tipi: Airbus
Uçak Detayı: Airbus A300-600, Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A330-200, Airbus A330-300

İletişim: PO Box 83428, All Khalifa Zaidi Street, Tripoli, Libya
Telefon Numarası: +218 21 44 40 853
Fax: +218 21 44 49 128
E-mail: customerservice@afriqiyah.aero

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Popüler Afriqiyah Airways Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1 → KahireUÇUŞ ARA
2 → İskenderiyeUÇUŞ ARA
3UÇUŞ ARA
4 → TunusUÇUŞ ARA
5Kahire → UÇUŞ ARA
6Kahire → TrablusUÇUŞ ARA
7Kahire → MısrataUÇUŞ ARA
8İskenderiye → UÇUŞ ARA
9İskenderiye → TrablusUÇUŞ ARA
10İstanbul → MısrataUÇUŞ ARA
11İstanbul → TrablusUÇUŞ ARA
12Trablus → KahireUÇUŞ ARA
13Trablus → İskenderiyeUÇUŞ ARA
14Mısrata → İstanbulUÇUŞ ARA
15Mısrata → TunusUÇUŞ ARA
16Trablus → İstanbulUÇUŞ ARA
17Trablus → TunusUÇUŞ ARA
18Tunus → UÇUŞ ARA
19Tunus → MısrataUÇUŞ ARA
20Tunus → TrablusUÇUŞ ARA