Aer Lingus Uçak Bileti

Aer Lingus

En uygun Aer Lingus uçak bileti fırsatları Tripuck'da

Aer Lingus Aer Lingus Hakkında

Aer Lingus, İrlanda hükümetine bağlı ve ilk uçuşunu 1936 yılında İrlanda ile Birleşik Krallık arasında gerçekleştirmiş bir havayolu şirketidir. İrlanda’nın ilk ve Ryanair’den sonra en büyük ikinci havayolu şirketidir. İlk uçuşunu, kurulduktan sadece beş gün sonra yaptı ve Dublin’i Bristol’a bağladı. Ocak 1940’ta şirket faaliyetlerini yeni inşa edilen Dublin Havalimanı’na taşıdı. II.Dünya Savaşı sırasında faaliyetlerini azaltmak zorunda kaldı. Savaşın sonunda, özellikle Dublin’i Londra’ya bağlayan düzenli bir uçuş hattının kurulması sayesinde yavaş yavaş yeniden başladılar. 1940’ların şafağında, şirket büyük Avrupa şehirlerine (Paris, Brüksel, Amsterdam ve Roma) uçuş hizmeti verdi.28 Nisan 1958’de Aer Lingus, Shannon’dan New York’a ilk transatlantik uçuşunu gerçekleştirdi. 1960 yılında, New York’u birbirine bağlamak için kullanılacak ilk jetlerini satın aldı.

Ekim 2006’da Aer Lingus, İrlanda Borsasına ve Londra Borsasına girdi. Aynı yıl çeşitli havayollarıyla anlaşma imzaladı. Aer Lingus 2007’de Oneworld ittifakından ayrılırsa, aynı yıl düşük maliyetli Amerikan şirketi JetBlue Airways ile ittifak kurdu. Şirket, 2015 yılında Hispano-İngiliz grubu IAG tarafından satın alındı ve bu, uzun mesafeli ağını geliştirmesini sağladı.

Mayıs 2020’de filo, ortalama yaşı 12.3 yıl olan 56 uçaktan oluşuyordu. Uçakların tamamı bugün itibarı ile Airbus’tan oluşmaktadır. Aer Lingus uçaklarının kuyruk kısmında bulunan yonca yaprağı İrlanda’nın sembollerinden birisidir. Aer Lingus’un hedefi, uygun fiyatlar ve kaliteli servis ile tüm dünya ile İrlanda arasında bağlantı kurmaktır. Aer Lingus’un sık uçan yolcu programı AerClub olarak adlandırılır.

Aer Lingus Merkez Havalimanı

Dublin Collinstown Havaalanı (DUB / EIDW)

Aer Lingus Uçuş sınıfları

Avrupa içindeki uçuşlarda yolcular Saver, Plus ve Advantage tarifeleri arasında seçim yapabilir. Saver A’dan B’ye ucuza gitmek isteyen ve ek hizmetlere değer vermeyen yolcular için uygundur. Kontrol edilmiş bagaj, koltuk seçimi ve öncelikli biniş Plus tarifesine dahildir. Advantage sınıfındaki rezervasyonlarda ücretsiz rezervasyon yaptırabilir ve para iadesi alabilirsiniz. Ayrıca lounge salonuna erişebilirler ve Dublin Havaalanı’ndaki güvenlik kapısından daha hızlı geçebilirler. Avrupa dışı uçuşlar için, Aer Lingus ayrıca Business ve Business Flex tarifeleri sunar ve Plus tarifesi Smart olarak adlandırılır. Smart müşterilere ücretsiz kulaklık ve battaniye temin edilir ve Flex tarifesine rezervasyon yaptıranlar ayrıca yeniden rezervasyon ve ücretsiz iade alma seçeneğine sahiptir.


Aer Lingus ile Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da ucuz uçuşlar yapılabilir. Tatil yerlerine de mevsimsel olarak uçmaktadır.

Havayolu yurtdışında 28 ülkeye uçmakta olup belli başlı uçmakta olduğu ülkeler; Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Çin, Hırvatistan, Çekya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, Man Adası, İtalya, Jersey, Litvanya, Fas, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, İspanya, İsviçre, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, Birleşik Devletler

Havayolunun aşagıdaki havayolları ile ortak uçuş (codeshare) antlaşması bulunmaktadır.

Air Canada Etihad Airways United Airlines
Alaska Airlines JetBlue
British Airways KLM

Önemli mihenk taşları

Aer Lingus, Kuzey İrlanda ile Birleşik Krallık arasında ekonomik ilişkileri geliştirmesi nedeniyle ödüllendirilmiştir.

2016’da Skytrax organizasyonu, şirketin ürün ve hizmetlerini ödüllendirmek için ona 4. yıldız verdi.

Aer Lingus Check-in

Online Check-in

İrlanda havayolları Aer Lingus yolcuları uçuşları için belirli sürelerde online check-in yapabilirler. Bu havalimanında iç ve dış hatlarda çok zaman kazanabileceğiniz anlamına gelir. Check-in kontuarında kuyruklarında beklemek zorunda kalmazsınız.

Online check-in nerede mümkün?

Genel olarak, İrlanda ve Birleşik Krallık’a ve İngiltere’den tüm uçuşlar için check-in yapılabilir. İrlanda’dan Avrupa kıtasına tüm uçuşlar da buna dahildir. İrlanda’dan ABD’ye veya ABD’den ABD’ye gitmek istiyorsanız, buradan Internet üzerinden de check-in yapabilirsiniz.

Yolcuların web girişini kullanabileceği diğer kalkış havaalanları: Alicante, Atina, Barselona, Berlin, Bilbao, Bologna, Bordeaux, Brüksel, Budapeşte, Bükreş, Catania / Sicilya, Dubrovnik, Düsseldorf, Faro Algarve, Frankfurt, Fuerteventura, Cenevre, Gran Canaria, Hamburg, Helsinki, Ibiza, İzmir, Krakow, Lanzarote, Lizbon, Lyon, Madrid, Malaga, Milano / Linate, Marsilya, Münih, Güzel, Palma de Mallorca, Paris, Perpignan, Prag, Roma, Salzburg, Stuttgart , Tenerife, Toulouse, Venedik, Vilnius, Varşova, Viyana ve Zürih.

Önceden check-in

Aer Lingus önceden check-in yapan birkaç havayolundan biridir. Kalkıştan 30 gün önce mevcuttur ve www.aerlingus.com üzerinden uçuş rezervasyonu yaptıysanız kullanılabilir.İrlanda ve Büyük Britanya’ya ve Belçika, Bulgaristan, Almanya, Finlandiya, Yunanistan, İtalya, Hırvatistan, Litvanya, Avusturya, Polonya, Portekiz, Romanya, İsveç, İsviçre, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Türkiye’ye ve İngiltere’den tüm uçuşlar için kullanılabilir ve Macaristan. Ayrıca İrlanda ve Lyon, Nice, Paris, Toulouse, Perpignan, Marsilya ve Bordeaux’ya çift yönlü uçuşlar için de kullanılabilir. İrlanda – Amsterdam, Rennes, Agadir uçak biletleri de dahildir.

Check-in başlama saati

Check-in genellikle Internet üzerinden kalkıştan 30 saat önce yapılabilir. En geç kalkıştan 4 saat 30 dakika önce yapılmalıdır. Ancak istisnalar var. Örneğin, ABD’deye veya ABD’deden uçuşlar için, en erken check-in 24 saat önceden yapılabilir; son 2 saat kala check-in kapanır. Büyük Britanya veya İrlanda’da kalkışlar için, uçuştan en az 2 saat önce check-in yapabilirsiniz.

Online check-in yapmak için aşagıdaki butona tıklayınız.

ONLINE CHECK-IN

Havalimanı Check-in

Havalimanında check-in yapmak için check-in kontuarının kapanma saatlerini Aer Lingus web sitesinden kontrol ediniz. Eğer zamanında havalimanında olmaz iseniz uçağa binemez ve satın almış uçak biletindeki tüm haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Aer Lingus Bagaj Kuralları

El bagajı

Silah gibi diğer yolcular için tehlike oluşturmayan tüm öğeler el bagajında taşınabilir. Sıvılar uluslararası güvenlik yönergelerine uygun olarak ambalajlanmalıdır. Her yolcunun yanlarına bir parça el bagajı almaya hakkı vardır. Bu, uluslararası bağlantılar için 55 cm x 40 cm x 24 cm veya ulusal bağlantılar için 48 cm x 33 cm x 20 cm boyutlarını aşmamalıdır (ilgili havayolu şirketlerinin düzenlemeleri kod paylaşımı uçuşları için geçerlidir). El bagajının azami ağırlığı, uluslararası uçuşlar için 10 kg ve ulusal uçuşlar için 7 kg’dır.

Kargo bölümü bagaj

Uçağa binmenize izin verilmeyen tüm bagajlar, kargo bölümünde taşınabilir. Avrupa ve AB’de, sınır iki parça bagajda 25 kg veya 40 kg’dır. ABD’de 23 kg. Bebekler: katlanabilir bebek arabasını ücretsiz uçuşlara alabilir. İkinci bagaj ücreti ABD’ye uçuşlar için 76 avro, diğer uçuşlar için 15 ila 55 avro. İkinci bagaj ve ödenecek ilk bagaj ücretleri aynıdır. Ücretsiz bagaj Kuzey Amerika uçuşları (her biri 23 kg) ve tüm Avrupa uçuşlarında Plus veya Flex ücreti (her biri 20 kg) bulunur.

Diğer bagajlar

Genel olarak, Aer Lingus spor malzemeleri veya müzik aletleri şeklinde diğer bagajları da ücret karşılığında taşıyabilirsiniz. Tüm uçuşlarda spor bagajı için maksimum ağırlık 23 kg’dır. Ağır bagaj maliyetleri, fazla bagaj düzenlemelerine göre ekstradır. Küçük müzik aletleri, el bagajı gibi istiflenebildiği sürece uçağa alınabilir. El bagajı ağırlık sınırını aşan 75 kg’a kadar müzik aletleri ekstra bir koltukta taşınabilir. Bateri kitleri gibi hacimli ve çok parçalı enstrümanlar bırakılmalıdır. Bu durumda, özel ve fazla bagaj ücretleri ödenmelidir.

Koşullarda değişilik olma ihtimalinden dolayı Tripuck bilginin doğruluğunu garanti etmemektedir. Lütfen satın alma aşamasında bagaj bilgisini seyahat acentesinden ya da havayolu firmasından öğreniniz.

Aer Lingus Koltuk seçimi

Aer Lingus yolcuları koltuklarını kalkıştan 30 gün önce online olarak rezerve edebilirler. 5 € için standart bir koltuk, 10 € için ilk sırada bulunan 7 koltuk ve 15 € için daha fazla ayak boşluğuna sahip acil çıkışta bir koltuk arasında seçim yapabilirsiniz. Uzun uçuşlar için fiyatlar 20-40 € biraz daha yüksektir. Plus ve Flex rezervasyon sınıflarındaki yolcuların koltuk rezervasyonu için ücret ödemeleri gerekmez.

Aer Lingus Diz mesafesi

Daha fazla yolcu uçurak maliyeti düşürmek isteyen havayollarında diz mesafesi özellikle uzun parkurlarda çok önemlidir. Ön koltuklar ve acil çıkış koltukları diz mesafesinin en fazla olduğu koltuklardır. Genel olarak ücretli satılmaktadır.

AerClub/Avios Sadakat Programı

AerClub üyeleri Avios’u toplayabilir ve yeterince toplandıklarında Aer Lingus ve ortak havayolları Aer Lingus Regional, Air Canada, KLM, Etihad Airways, jetBlue, British Airways, United ve flybe ile uçuş için takas edebilirler. Avios ayrıca otel ve perakende sektöründeki ortak şirketlerden hizmet satın alarak toplanabilir. AerClub’da her uçuşta % 25,% 50 ve% 75 gibi daha fazla Avios kazanılabilecek Gümüş, Platin ve Concierge üyelik vardır.

Aer Lingus Yiyecek, İçecek ve İkram

Aer Lingus, çoğu iç hat uçuşunda Ekonomi Sınıfı sunmaktadır. Orada genellikle yemek servisi için ekstra ücret ödemeniz gerekir. Menü kısa ve İrlandalı. Örneğin, erken uçuşlar için 10 Euro’luk paket fiyatında sosis, jambon, siyah muhallebi, domates, ekmek ruloları ve kahve veya çay bulunur. Gün boyunca farklı sandviçler sunulmaktadır, örneğin peynir ve lahana salatası ile vejetaryen veya tavuk veya jambon ile doldurulmuş. Ünlü İrlandalı çörekler de menüde. Ayrıca bir çocuk paketi var. İçecekler su, kahve, çay, meyve suları ve alkolsüz içeceklerin yanı sıra bira, şarap, köpüklü şarap ve bazı alkollü içkiler içerir. Fiyatlar 2 ile 10 avro arasında değişiyor, yiyecekler plastik tepsilerde servis yapılıyor.

Atlantik ötesi uçuşlar için ekonomide ücretsiz bir yemek, atıştırmalıklar ve ücretsiz kahve veya çay servis edilmektedir. Ek ücret karşılığında, patates graten biftek (26 euro) veya sebzeler üzerinde İrlanda somonu (23 euro) gibi uzun mesafeli uçuşlar da sipariş edilebilir. Bir salata, tatlı ve bir kadeh şarap, ön sipariş vermenizi tavsiye ettiğimiz bu menüleri tamamlar.

Business Class Aer Lingus Kuzey Amerika’ya ve Kuzey Amerika’dan uçuşlarında mevcuttur. Orada, kapsamlı yemek servisi bilet fiyatının bir parçasıdır. Hoşgeldin olarak bir kadeh köpüklü şarap ve atıştırmalıklar servis edilmektedir. Porselen tabaklar ve kristal bardaklar bir restoran hissi vermek için tasarlanmıştır. Örnek bir menüde kuzu yahnisi, karidesli somon kek veya sıcak bir yemek için lahana salatası ile domuz eti, peynir tabağı veya tatlı için çikolatalı kek gösterilir. Business’te ayrıca salata ve çörekler içeren ikindi çayı servis edilmektedir. Atıştırmalıklar, alkollü ve alkolsüz içecekler her zaman mevcuttur.Avrupa’da Aer Lingus, düşük maliyetli havayolları gibi araç catering konseptini benimsiyor. Transatlantik rotalar için standart, klasik havayollarının standard hizmetine geri dönüyor.

Aer Lingus Uçak İçi Eğlence

Aer Lingus uçuşlarında yolcular ayrıcalıklı hizmetler, lezzetli yemekler ve imkanlar ile uçuşların keyiflerini çıkartabilirler. Buna ek olarak ABD uçuşlarında Aer Lingus yolcularına uçak içi elektronik sistemleri ile film ve TV kanalları izleme imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda Business Class yolcuları yatabilir koltuklara sahiptirler.

Wi-Fi

Aer Lingus müşterileri dizüstü bilgisayarlarını, tabletlerini ve akıllı telefonlarını uçağa almalıdır çünkü havayolu A330 transatlantik uçağın yolcu bölmesinde İnternet sunmaktadır. WiFi, yaklaşık 3000 metre yükseklikte, yani kalkıştan yaklaşık 20 dakika sonra mevcuttur. Kalkış ve iniş sırasında bağlantı devre dışı bırakılır. Aer Lingus 50 MB için 6.95 EUR, 12 MB için 13.95 EUR ve 270 MB için toplam 29.95 EUR ücret almaktadır.

Aer Lingus Evcil Hayvan Taşıma Kuralları

Kim en yakın dostunu evde bırakıp seyahate gitmek ister ki? Sizde Aer Lingus ile gerçekleştireceğiniz uçuşunuzda evcil hayvanınız ile seyahat etmenin kurallarını bu sayfamızda bulacaksınız.

Evcil hayvan taşıma kuralları havayollarına göre farklılık gösterdiği için mutlaka seyahate çıkmadan önce havayolu firması ile görüşünüz.

Aer Lingus Lounge (Bekleme Salonu) Kullanımı

Air Lingus Business Class, Gold Circle Club üyeleri ya da Bank of Ireland Gold Visa sahipleri Dublin ve Londra Heathrow Havalimanlarındaki bekleme salonlarından faydalanabilmektedirler.
Aynı zamanda:

İrlanda’da
1. Cork Jack Lynch Executive Lounge
2. Shannon The Rineanna Suite

İngiltere’de
3. Aberdeen Servisair Lounge
4. Belfast BA Lounge
5. Birmingham Servisair Executive Lounge
6. Blackpool Servisair Lounge
7. Bristol Executive Lounge
8. Cardiff Executive Lounge
9. Edinburgh Servisair Executive Lounge
10. Glasgow Servisair Executive Lounge
11. London Gatwick Number 1 Lounge
12. Manchester Escape Lounge
13. Southend First Class Lounge

Avrupa’da
14. Alicante AENA Sala VIP
15. Amsterdam KLM Business Lounge
16. Berlin Hugo Junkers Lounge
17. Bologna MBL – Marconi Business Lounge
18. Brussels BA Lounge
19. Budapest The Millenium Lounge and also the Malev Lounge
20. Copenhagen Novia Lounge
21. Dusseldorf Air Berlin Lounge
22. Faro Groundforce Lounge
23. Frankfurt Sky Club Lounge
24. Geneva Horizon Lounge
25. Gran Canaria AENA Sala VIP
26. Hamburg Airport Lounge
27. Isle of Man Rendezvous Executive Lounge
28. Jersey Airline services Lounge
29. Lanzarote AENA Sala VIP
30. Lisbon Lisbon Lounge – Portway
31. Madrid AENA Sala VIP ‘Cibeles’ T1
32. Malaga AENA Sala VIP (Terminal 3)
33. Milan Linate Club SEA – Leonardo Lounge
34. Milan Malpensa SEA Club Lounge
35. Munich Atlantik Lounge
36. Naples La Terrazza VIP Lounge
37. Nice Club Riviera
38. Paris Salon Icare
39. Prague Menzies Lounge
40. Rome Le Anfore Lounge
41. Sofia “Sofia” Business Class Lounge
42. Stuttgart Securitas Lounge
43. Tenerife AENA Sala VIP
44. Verona VIP Lounge
45. Vienna Air Lounge
46. Zurich Panorama Lounge

Amerika’da
47. Boston Air France Lounge – adjacent to gate 3
48. Chicago Air France Lounge
49. New York Oasis Lounge
50. Orlando United Club

Aer Lingus
IATA ICAO Çağrı Kodu
EI EIN SHAMROCK

Kuruluş: 1936
Havalimanı Yeri:İrlanda
Hubları: DUB
Sahibi: International Airlines Group (IAG)
Global Havacılık İttifakı: Bulunmamaktadır
Sık Uçuş Programı: AerClub/Avios
Şirket Sloganı: Smart flies Aer Lingus

Uçak Sayısı: 56
Uçtuğu Destinasyon:  93
Uçaklarının Ortalama Yaşı: 12.3
Uçak Tipi: Airbus
Uçak Detayı: Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330

İletişim: Head Office Block, Dublin Airport, Dublin, İrlanda
Telefon Numarası: +353 1 886 8505, +353 1 761 7846
Fax: +353 1 886 3832
E-mail: naill.brady@aerlingus.com

Havayolu Web Sitesi ve Sosyal Ağlar

Havayolu Mobil Uygulama

Popüler Aer Lingus Uçak Biletleri

YerYönUçak Bileti Ara
1Amsterdam → DublinUÇUŞ ARA
2Barselona → DublinUÇUŞ ARA
3Berlin → DublinUÇUŞ ARA
4Brüksel → DublinUÇUŞ ARA
5Paris → DublinUÇUŞ ARA
6Dublin → AmsterdamUÇUŞ ARA
7Dublin → BarselonaUÇUŞ ARA
8Dublin → BerlinUÇUŞ ARA
9Dublin → ParisUÇUŞ ARA
10Dublin → RomaUÇUŞ ARA
11Dublin → Frankfurt am MainUÇUŞ ARA
12Dublin → NewarkUÇUŞ ARA
13Dublin → LondraUÇUŞ ARA
14Dublin → LondraUÇUŞ ARA
15Dublin → ManchesterUÇUŞ ARA
16Frankfurt am Main → DublinUÇUŞ ARA
17Newark → DublinUÇUŞ ARA
18Londra → DublinUÇUŞ ARA
19Londra → DublinUÇUŞ ARA
20Manchester → DublinUÇUŞ ARA